Panagiotis Kotronaros

ALPINISTA/GRECJA

Panagiotis Kotronaros zorganizował i poprowadził ponad 40 wypraw wysokogórskich. Jego największym osiągnięciem jest poprowadzenie pierwszej udanej greckiej wyprawy na Mount Everest, wiosną 2004 roku.

Jest certyfikowanym przewodnikiem górskim, krajowym instruktorem alpinistyki i wspinania Hellenic Mountaineering & Climbing Federation oraz oficjalnym trenerem greckich strażaków. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w uczeniu oraz organizowaniu kursów wspinaczkowych. Panagiotis stworzył od podstaw trzy firmy: „BASE CAMP”, biuro podróży specjalizujące się w aktywnych wyjazdach i wyprawach w góry; „BEST EVENT” organizującą firmowe eventy i szkolenia oraz “WAYPOINT P.C” zajmującą się marketingiem online i zarządzaniem wizerunkiem.

Jaka jest twoja podstawowa rada dla osoby, która chce wieść zdrowsze życie?
Według mnie, najważniejsza jest aktywność fizyczna. Po prostu więcej się ruszaj! Każda forma ruchu pomoże ci osiągnąć lepszą formę. Gimnastyka jest szalenie ważnym czynnikiem dobrego zdrowia, wspiera prawidłowe działanie serca, spala kalorie, poprawia krążenie i wzmacnia kości. Dlatego postaraj się być jak najbardziej aktywnym.

Kto inspiruje cię najbardziej?
Taką osobą jest ultra-maratończyk Dean Karnazes, znany na świecie sportowiec, który przesuwa granice osiągnięć ciała i umysłu. Wśród jego licznych dokonań jest przebiegnięcie bez przerwy 350 mil – 3 doby bez snu; bieg w ekstremalnych warunkach przez Dolinę Śmierci i Biegun Południowy; ukończenie 50 maratonów we wszystkich 50 stanach USA w 50 dni z rzędu. Co najważniejsze, te niesamowite osiągniecia sportowe łączy z udanym życiem rodzinnym oraz aktywnością zawodową, karierą, działalnością charytatywną i pisaniem bestsellerów.