Taurian J. Fontenette

STREETBALL, USA

Taurian J. Fontenette (urodzony w 1982 r. w Galveston, w Teksasie), znany także jako "Air Up There", "Mr. 720" i "Air God" jest graczem streetball z Hitchcock w Teksasie.

Jest on byłym zawodnikiem AND1 Mixtape, Ball4Real i And1 Live Tours, a obecnie związany jest z serią BallUp. W 2010 r. Taurian podpisał kontrakt na grę dla Dallas Generals w American Basketball Association, ale później zrezygnował, by wziąć udział w zawodach Sprite Slam Dunk Contest, stanowiących część obchodów NBA All-Star Weekend. W spektakularnym stylu wygrał konkurs wsadów - jak się okazało, był to jego ostatni zawodowy konkurs wsadów.

Fontenette ma 188 cm wzrostu i waży 84 kg. Jak wskazuje jego przezwisko, słynie ze skoków i wsadów, choć jego umiejętności gry w obronie oraz podawania także są godne uwagi. Podczas meczu AND1 w Houston, Teksasie w 2006 r., Fontenette zachwycił fanów wykonując pierwszy, szeroko udokumentowany wsad 720-stopniowy. Scena, która dosłownie zakończyła mecz choć na zegarze zostały jeszcze 3 minuty 32 sekundy. Nagrania wideo z tej zagrywki pokazywano na kanale ESPN's Sports Center – był to pierwszy przypadek, gdy w podsumowaniu 10 najlepszych momentów meczy ESPN znalazł się gracz streetball, czyli nie-zawodowej koszykówki – co więcej, na pierwszym miejscu!

Facebook | Instagram