Aloes jak chciała natura

Od kilku lat rośnie zapotrzebowanie na produkty rolne z lokalnych gospodarstw, mięso z chowu naturalnego oraz produkty fairtrade, nic więc dziwnego, że firmy coraz chętniej mówią o pochodzeniu składników swoich wyrobów.


Ludzie chcą – i mają pełne prawo – wiedzieć, skąd pochodzą produkty spożywcze i napoje, które mają konsumować. Forever Living jest dumne, że zawsze działaliśmy zgodnie z filozofią „od rośliny do produktu” – nie dlatego, że tak jest „cool”, ale dlatego, że jedną z naszych fundamentalnych zasad jest przekonanie o znaczeniu rzetelności w biznesie.


Firma jest pionowo zintegrowana, co oznacza, że naszą własnością są nie tylko zakłady wytwórcze i centra dystrybucji, ale również ziemia, na której rośnie nasz aloes. Jesteśmy tak pewni swojego procesu wytwórczego i jakości produktów, że mówimy o sobie „Firma aloesowa – The Aloe Vera Company”. Jesteśmy przekonani, że kiedy poznasz lepiej naszą działalność operacyjną i produkty zobaczysz, że i ty tak nas będziesz nazywać!


Od chwili, gdy aloes zostaje zasadzony, dbamy o to, aby każdy krzew był starannie pielęgnowany, a jego liście grube, soczyste i mocne. Gdy dolne liście dojrzeją, czyli po około roku, są ręcznie odcinane. Zbieramy tylko te liście, które osiągnęły pełną dojrzałość, by mieć pewność, że pozyskujemy maksymalną ilość czystego miąższu aloe vera.


Po odcięciu liście transportuje się do centrum przetwórczego na terenie plantacji, gdzie są myte i filetowane. Każdy liść jest myty dwukrotnie i potem ręcznie filetowany. Dzięki takiej metodzie mamy pewność, że cała skórka została usunięta, a jako surowiec pozostał jedynie wartościowy miąższ z wnętrza liścia. Następnie miąższ aloesowy przechodzi przez stacje kontroli jakości, by wyeliminować ewentualne odstępstwa od normy i na koniec trafia do aseptycznego zbiornika celem przetworzenia. Proces zostaje całkowicie ukończony w sześć godzin od zbioru, by zagwarantować zachowanie korzystnych właściwości aloesu.


Podczas procesu aseptycznego aloes jest „uderzany” wysoką temperaturą, by utrwalić korzystne właściwości i zachować świeżość, a jednocześnie w bezpieczny sposób wyeliminować szkodliwe bakterie bez konieczności stosowania konserwantów. W efekcie jest tak świeży i odżywczy jak to tylko możliwe. Czysty miąższ jest następnie pakowany do zbiorników i transportowany do jednego z naszych zakładów produkcyjnych.

Każdego roku ponad 30 milionów litrów miąższu aloe vera trafia z naszych plantacji do zakładów wytwórczych. Centrum produkcyjnym na cały świat jest Aloe Vera of America, z siedzibą w Dallas w Teksasie. Ten supernowoczesny obiekt wyposażony jest w najnowszą technologię, laboratoria oraz dział badań i rozwoju produktów.


Kiedy zbiorniki dotrą do zakładu wytwórczego, do miąższu dodawane są pozostałe składniki, dopełniając firmowe receptury. Forever Aloe Vera Gel® zawiera 99,7% miąższu i jest najbardziej zbliżony do wnętrza świeżo zerwanego liścia aloesu. Pozostałe napoje to Forever Aloe Berry Nectar® i Forever Aloe Peaches®, w których składzie znajdują się soki i koncentraty owocowe, dodane dla wartości odżywczych i pysznego, owocowego smaku.


Tak uzyskany produkt jest dokładnie kontrolowany, by zweryfikować, czy spełnia wszystkie wymogi, a następnie ponownie poddawany rozbłyskowemu uderzeniu wysoką temperaturą. Gwarantuje to, że z żadnym z dodanych składników do gotowego produktu nie trafiło nic, co mogłoby naruszyć jego jakość lub integralność. Dalej, produkt kierowany jest na linię pakującą.


Każde sterylne opakowanie Tetra Pak jest płaskie, dopóki nie zostanie napełnione i nabiera kształtu w trakcie nalewania napoju aloesowego Forever. Po całkowitym napełnieniu karton zostaje szczelnie zamknięty nakrętką w sterylnej komorze próżniowej. Następnie przeprowadzana jest ostateczna kontrola jakości i pełne dobrodziejstw napoje aloesowe zostają skierowane do dystrybucji.


Regionalne centra dystrybucji Aloe Vera of America oraz Forever Direct w Holandii wysyłają produkty Forever do ponad 158 krajów na całym świecie. Własna dystrybucja umożliwia nam kontrolę nad czasem realizacji zamówień, pozwala obniżyć koszty i daje pewność, że rygorystyczne standardy jakości są zachowane na każdym etapie. Te dwa obiekty zaopatrują lokalne centra dystrybucyjne na całym świecie, a co więcej, jednocześnie realizują wysyłkę bezpośrednio do klientów w dwunastu krajach!


Zintegrowany, nowoczesny system i najnowocześniejsza technologia gwarantują, że każde twoje zamówienie jest kompletowane w najbardziej wydajny sposób, pod nadzorem wykwalifikowanych pracowników, dumnych ze swojej roli w łańcuchu dostaw. Każda paczka jest dokładnie sprawdzana i następnie starannie zamykana, by przesyłka bezpiecznie dotarła do twoich drzwi.


Nasza filozofia „od rośliny do produktu dla ciebie” pozwala nam kontrolować koszty oraz, co najważniejsze, jakość produktów na każdym etapie procesu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w twoje ręce trafia to, co najlepsze – od rośliny do produktu dla ciebie.

Powiązane produkty