Aromaterapia i ćwiczenia

Włączenie aromaterapii do zajęć sportowych może w pierwszej chwili brzmieć jak jeden z najnowszych dziwacznych trendów, ale tak naprawdę jest echem starożytnych praktyk. W dawnych czasach olejki eteryczne były łączone z aktywnością, by przynosić ćwiczącemu korzyści zarówno fizyczne, jak i mentalne.


W olejkach eterycznych kryje się prawdziwa moc, a korzyści ich używania wykraczają daleko poza przyjemny aromat. Jednak, aby tę moc wykorzystać w pełni, warto wiedzieć, po który olejek sięgnąć przy danym rodzaju aktywności.


Kiedy poznasz scenariusze wykorzystania olejków, uzupełnienie codziennych ćwiczeń o aromaterapię, stanie się o wiele prostsze. Przekonasz się, jak bardzo wzbogaci twoje treningi dodanie olejków, które przygotowują, dodają energii, koją i pomagają zachować skupienie.


Forever Essential Oils to wyjątkowe olejki; są produkowane z najwyższej jakości składników – przy wyborze miejsc, z których pochodzą rośliny, owoce i zioła, pod uwagę brany jest mineralny skład gleby, warunki klimatyczne i zrównoważony rozwój, niezakłócający równowagi ekologicznej. Efektem końcowym jest najczystsza, naturalna roślinna esencja. Olejki eteryczne Forever Essential Oils – każdy o unikalnych właściwościach – łatwo mogą stać się stałym elementem twojego programu ćwiczeń.


PRZYGOTUJ SIĘ:


Przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń, należy przygotować mięśnie, by uniknąć ich nadwyrężenia. Prostym sposobem, by to osiągnąć, jest szybki, stymulujący mięśnie masaż, który dodatkowo przyniesie przyjemność układowi oddechowemu, tym samym przygotowując go do aktywności.


Aby przygotować kompozycję do masażu, zmieszaj 5 kropli Forever Essential Oil At Ease – olejków dla spokoju – z 50 ml nośnika olejkowego Forever Carrier Oil. At Ease łączy golterię, lawendynę, eukaliptus, kolendrę, olibanum, rozmaryn, rumianek, miętę pieprzową, bazylię i lebiodkę; może być wmasowywany w nogi, jeżeli używasz niewielkiej ilości. Zacznij od stóp, następnie masuj łydki, uda i pośladki.


Pamiętaj, aby koniecznie rozcieńczyć At Ease w olejku nośnikowym Forever Carrier Oil zanim naniesiesz go na skórę. Forever Carrier Oil to firmowa mieszanka aloe vera, witamin E, A i C oraz innych naturalnych, bezwonnych olejków. Również inne olejki eteryczne Forever należy przed zastosowaniem rozcieńczyć w nośniku.


POCZUJ ENERGIĘ:


Kiedy przygotujesz swój umysł i ciało do aktywności sportowej, upewnij się, że podczas ćwiczeń nie stracisz zbyt szybko energii. Forever Essential Oils Peppermint – mięta to wyśmienity aromat, który stymuluje zmysły i budzi umysł.


W zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń, możesz po prostu skropić olejkiem chusteczkę higieniczną, którą wsuniesz pod róg maty do jogi lub dodać kilka kropli do dyfuzora, który będzie rozpylał aromat podczas sesji.


Jeszcze innym, bardzo praktycznym sposobem jest zrobienie sobie własnego sprayu do używania podczas ćwiczeń – to doskonałe rozwiązanie, które pomaga zachować chłód i świeżość. W buteleczce z atomizerem zmieszaj 50 ml Carrier Oil i sześć kropli olejku miętowego. Rozpylaj na skórze (omijając twarz i oczy) kiedy czujesz, że potrzebujesz zastrzyku energii. Jeżeli masz wrażliwą skórę, przeprowadź najpierw próbę na małej powierzchni i nie używaj, jeżeli skóra będzie podrażniona.


Taką mieszanką możesz też spryskać matę do ćwiczeń, hantle lub inne przyrządy sportowe. Kiedy dotkniesz takiego sprzętu, zapach przeniesie się na twoje dłonie i poczujesz przypływ energii.


UWOLNIJ SIĘ OD STRESU:


Masz za sobą udaną sesję ćwiczeń i czujesz przypływ adrenaliny, przez który łatwo możesz zapomnieć o podstawowych zasadach związanych z tym, jak odpowiednio zakończyć trening. Aby twoja dobra robota nie poszła na marne, musisz w prawidłowy sposób się wyciszyć i ukoić spracowane mięśnie.


Stwórz kompozycję do masażu – tym razem taką, która przyniesie mięśniom ulgę. W tym celu sięgnij po Forever Essential Oils Soothe – olejki eteryczne dla ukojenia. Ta mieszanka olejków pomoże ci się zrelaksować, pamiętaj tylko, aby przed aplikacją rozcieńczyć 5 kropli Soothe w 50 ml Carrier Oil.


Essential Oils Soothe łączy miętę polną, golterię, kamforę, Ylang-ylang i rumianek, wybrane specjalnie dla przenikania i kojenia. Połączony z rozciąganiem potreningowym doskonale pomoże w wyciszeniu się.


CZAS NA RELAKS:


I wreszcie, aby całkowicie się zrelaksować, zrób sobie gorącą kąpiel, w której wymoczysz zmęczone po treningu ciało. Połącz 4 krople Forever Essential Oil Lavender z 20 ml Carrier Oil i dodaj do kąpieli. Połóż się i na 15 minut zrelaksuj – to wyśmienite zakończenie długiego dnia.


Lawendowy olejek eteryczny Forever uprawia się w Bułgarii, gdzie jest doskonały klimat i gleba. Olejek ten ma wysoką zawartość octanu linalilu, któremu lawenda zawdzięcza swój owocowy, słodki aromat. Używany jest powszechnie do ukojenia, relaksu i wyciszenia.

Powiązane produkty