Słodki czas brzoskwiń

Sierpień jest w USA Narodowym Miesiącem Brzoskwini, świętowanym z prawdziwą przyjemnością. Tymi słodkimi, soczystymi darami natury możemy rozkoszować się także u nas – wystarczy wybrać swój ulubiony przepis: brzoskwiniowe ciasto, naleśniki z brzoskwiniami, świeże brzoskwinie prosto z drzewa... Wszystko to świetnie się komponuje z łykiem Forever Aloe Peaches!


Dlaczego sierpień?


Kiedy trzymasz w dłoni dojrzałą w słońcu brzoskwinię, czujesz, że jest lato. Kolory jej aksamitnej skórki o żywych odcieniach czerwieni, żółci i pomarańczy przypominają samo słońce. Brzoskwinie są zbierane przez całe lato i to najlepszy czas, by je jeść.


I właśnie w sierpniu brzoskwinie osiągają szczyt doskonałości. Nie za twarde, nie za miękkie. Idealnie słodkie i odżywczo cenne. Świeża brzoskwinia jest pełna witamin i wyśmienicie odżywia, a przy tym nie ma wiele kalorii – świeży owoc średniej wielkości to tylko około 40 kalorii!


Brzoskwinie są doceniane na całym świecie – jest ich ponad 700 znanych odmian. Ten pyszny owoc pochodzi z Chin i jest tam bardzo ważnym symbolem kulturowym. Chińczycy uważają, że brzoskwinia jest drzewem życia, symbolem jedności i długiego życia. Chińskie panny młode bardzo często dodają kwiaty brzoskwiń do swojego ślubnego bukietu.


W USA z brzoskwiń słynie Georgia, jednak to Kalifornia jest największym wytwórcą – właśnie z tego stanu pochodzi połowa wszystkich amerykańskich zbiorów.


Brzoskwiniowy smak z Forever Aloe Peaches


Za parę miesięcy, kiedy w powietrzu zapanuje chłód, a beztroskie słoneczne dni staną się odległym wspomnieniem, przywrócić letni nastrój z Forever Aloe Peaches. Dodaliśmy do niego brzoskwiniowy sok, byś o każdej porze roku cieszył/-a się słodkim smakiem tych owoców.


Oczywiście, napój ten jest też źródłem wszystkich dobrodziejstw aloesu. Forever Aloe Peaches zawiera 84,5% czystego miąższu z wnętrzna liścia aloe vera, by wspomagać prawidłowe trawienie i układ odpornościowy. Zawsze warto sięgnąć po odżywczy napój aloe vera o cudownym, brzoskwiniowym smaku.


 


* Źródło danych na temat brzoskwiń: Arizona Farm Bureau’s Fill Your Plate blog: http://fillyourplate.org/blog/celebrate-national-peach-month-interesting-peach-fac/​ 


 

Powiązane produkty