Bycie świetnym gospodarzem

W filmach o Grekach często pokazywane są zgromadzania i świętowanie. Każdy, kto wiedział obrazy takie jak Mamma Mia!, czy Moje  wielkie greckie wesele wie, że Grecy są otwarci i gościnni, co, choć na ekranie może być pokazywane nieco karykaturalnie, prawdziwie oddaje greckiego ducha. Jestem pod ogromnym wrażeniem hojności i gościnności, obecnych w greckiej kulturze i dzięki nim doceniam to, czego uczę się od ludzi na całym świecie. Zacząłem się zastanawiać, jak gościnność ma się do naszego biznesu i poznawania nowych ludzi.


Xenia, czyli właśnie gościnność, to idea, która często pojawia się w greckiej mitologii. Zwykle przedstawiano to w ten sposób, że ktoś udzielał gościny ubogiemu obcemu, czasem żebrakowi, który, jak się zdawało, nie miał nic w zamian do zaoferowania. Ów nieznajomy, po serdecznym, gościnnym przyjęciu ujawniał swoją prawdziwą – boską – tożsamość i nagradzał gospodarza.


Idea ta jest ważna w greckiej kulturze nie tylko jako wartość, która uczyć ludzi szczodrości, ale również jako lekcja postrzegania. Chodzi o coś więcej niż bycie świetnym gospodarzem. Otwarcie umysłu i serca na nowych ludzi, ma w sobie potężną moc. Tak jak te przebrane bóstwa, każda osoba ma do zaoferowania unikalny dar. Bycie miłym, szczodrym i gościnnym dla nowych osób, przynosi więcej korzyści nam samym niż tym osobom.


Słyszeliście takie powiedzenie: „Nie oceniaj książki po okładce”? Właśnie tak powinno się podchodzić do każdej nowopoznanej osoby. Nie wiesz, czy zostanie ona nową gwiazdą twojego zespołu, ale właśnie tak powinieneś/powinnaś ją traktować.


Nigdy nie narzucaj sobie ograniczeń, oceniając z góry, czy ktoś wniesie w Twoje życie jakąś wartość. Ludzie potrafią zaskakiwać. Mogą Ci pomóc przezwyciężyć Twoje wyzwania i sprawić, że lepiej poznasz samego siebie. Xenia uczy nas, że bycie gościnnym faktycznie oznacza otwarcie drzwi ludziom, którzy mogą wywrzeć pozytywny wpływ na nasze życie.


Traktuj każdą nową osobę jak pierwszą, którą zasponsorowałeś/-aś, z tą samą szansą, pieczą i z takim samym przekonaniem – rezultaty Cię zadziwią!


Forever yours, 

Rex Maughan 
CEO 

Powiązane produkty