Benefity potravin povolených v programu Clean 9 - rukola, špenát, brokolice, kapusta

Benefity potravin povolených v programu Clean 9 - rukola, špenát, brokolice, kapusta


Během vašeho posledního programu C9, jste si jistě všimli, že kromě jídel a doplňků jste měli na dosah množství povolených potravin. Ale proč vlastně jsou právě tyto potraviny povolené? Tato zdravá zelená zelenina je většinou nízkokalorická, ale to není její jediná výhoda. Každá povolená potravina obsahuje určitý počet vitaminů a minerálů, které vám pomáhají zůstat zdraví. Nyní se budeme věnovat čtyřem z těchto povolených potravin - rukole, špenátu, brokolici a kapustě - abychom viděli, které výživné látky obsahují a jaké poskytují výhody.


Bohaté na vitamin K
K tomu, abyste své tělo udrželi zdravé během Forever programu C9, je patřičný přísun vitaminu K nepostradatelný. Nejenže vitamin K přispívá k normální srážlivosti krve, ale také udržuje zdraví kostí. Takže určitě rádi uslyšíte, že rukola, špenát, brokolice a kapusta obsahují velké množství tohoto vitaminu! Nejvíce ho má kapusta, která v surovém stavu při 100 g obsahuje šokujících 1021 % vašeho denního doporučeného příjmu. A co je ještě úžasnější, pokud kapustu uvaříte, toto procento se dokonce zvýší na 1328 %!


Bohaté na vitamin A
Zajímavé je, že kapusta není jedinou zelenou zeleninou, jejíž výživová hodnota se při vaření zvyšuje. 100 g čerstvé brokolice obsahuje jen 12 % vašeho doporučeného denního příjmu vitaminu A, ale jakmile uvaříte nebo podusíte tyto malé zelené stonky, toto číslo se zvýší na 31 %. Vitamin A je důležitá živina, protože přispívá k udržování normálního zraku a pokožky a hraje roli v procesu specializace buněk. Tehdy dostanou v těle generické buňky specifické úkoly, které vám pomohou zůstat zdraví. Kromě toho vitamin A přispívá k normální funkci imunitního systému, což pomáhá bojovat proti infekcím. Mnoho lidí se věnuje imunitnímu systému jen tehdy, když onemocní. Imunitní systém je však důležitou součástí těla, protože bojuje a odhání různé škodlivé věci.


Bohaté na folát (kyselinu listovou)
Folát, který se nachází v brokolici, špenátu a rukole, je také prospěšný pro váš imunitní systém. Přispívá také k normální psychické funkci a ke snížení únavy a malátnosti. Folát hraje také roli v procesu rozdělování buněk. Buněčné dělení je užitečné pro mnoho funkcí, z nichž jednou je náhrada poškozených buněk. Když se říznete, tělo se zahojí prostřednictvím buněčného dělení, takže proto je důležité dbát na tento proces. Pro těhotné ženy je folát také užitečný, přispívá totiž k růstu mateřské tkáně během těhotenství.


Bohaté na vitamin C, vápník a hořčík
Pokud jsou pro vás důležité vaše zuby, musíte dbát na dostatečný příjem vitaminu C, vápníku a hořčíku. Vápník, hlavní minerál v rukole, a hořčík, minerál nacházející se ve špenátu, přispívají k udržování zdravých zubů. Kromě toho vitamin C, který se nachází v rukole, brokolici, špenátu a kapustě, přispívá k formulaci optimálního kolagenu pro zdravou funkci zubů. Podobně, pokud se chcete starat o své svaly, musíte dbát na příjem potravin jako je špenát, které mají vysoký obsah draslíku a hořčíku; tyto přispívají k normální svalové funkci.


Je zřejmé, že nízký obsah kalorií zákonitě neznamená nízkou výživnou hodnotu! Rukoly, špenátu, brokolice a kapusty můžete během C9 programu jíst, kolik jen chcete. Takže pokud tvrdě pracujete na tom, abyste byli #beresolute, buďte si jisti, že tato zdravá zelená zelenina vám po celou dobu může poskytnout skvělou podporu. Pojďte na to!