Korepetycje z odżywiania

Prawidłowe odżywianie jest podstawą zdrowego stylu życia. Niestety, choć z reguły niechętnie to przyznajemy, sięganie po gotowe dania jest dziś w zasadzie nie do uniknięcia. Wypad do fast foodu, gdy brak czasu na lunch lub pizza na wynos po długim dniu pracy to sprawki, które mają na sumieniu nawet najbardziej zagorzali zwolennicy zdrowego żywienia. Z kolei wegetarianie i weganie muszą szczególnie dbać o to, by nie brakowało im niektórych substancji odżywczych.


Wyśmienite wsparcie mogą nam zapewnić suplementy diety – kiedy nie zawsze możemy jeść to, co trzeba, warto zadbać o dostarczenie organizmowi witamin i substancji odżywczych, które pomogą zachować energię i gotowość, by stawić czoła codziennym wyzwaniom!


Nie bardzo pamiętasz, jak to jest z tym odżywianiem? Nie martw się, przygotowaliśmy krótki przewodnik po podstawowych zasadach, by odświeżyć twoją pamięć.


Podstawa odżywiania: właściwa dieta


Zrównoważona dieta w połączeniu z dużą ilością wody jest podstawą prawidłowego odżywiania. Woda jest dla człowieka tym, czym olej dla samochodu – nawadnia i nawilża organizm. Natomiast jeśli chodzi o jedzenie, wbrew temu co czasem słychać, zrównoważona dieta musi zawierać trzy kluczowe składniki:


  • węglowodany
  • białka
  • tłuszcze

Pożywienie powinno dostarczyć wszystkich potrzebnych substancji odżywczych, ale w rzeczywistości nie wszyscy dorośli nie mają żadnych braków. Brak wystarczającej ilości substancji odżywczych może niekorzystnie wpływać na organizm i:


  • zwiększać podatność na infekcje
  • przyspieszać starzenie
  • zmniejszać poziom energii
  • obniżać koncentrację

 


Jakich składników odżywczych potrzebujesz?


Witaminy: organizm potrzebuje wiele różnych witamin, które odgrywają kluczową rolę niemal we wszystkich funkcjach organizmu. Produkt zawierający mieszankę witamin i minerałów, taki jak Forever Daily dostarcza organizmowi wielu cennych substancji odżywczych.


Minerały: to substancje takie jak wapń, miedź, mangan i wiele innych, których znaczenie trudno przecenić. Mają one wpływ na niemal cały organizm – od zdrowych kości do ochrony komórek stresem oksydacyjnym. Są obecne w pożywieniu w śladowych ilościach, ale organizm sam ich nie wytwarza. Dlatego suplement taki jak Forever Nature-Min pomoże ci zadbać o optymalny poziom minerałów.


Przeciwutleniacze: Przeciwutleniacze zawarte są w owocach takich jak mango, jagody i cytryny. Stanowią pierwszą linię ochrony przed stresem oksydacyjnym i, co równie ważne, toczą walkę z wolnymi rodnikami.


 


Znaczenie przyswajania


Warto wiedzieć, że nie chodzi tylko o dostarczanie organizmowi składników odżywczych, ale także o to, w jakim stopniu są one przyswajanie. Forever Aloe Vera Gel, który zawiera 99,7% czystego miąższu aloesu może ci w tym pomóc. Z wiekiem spada nasza zdolność przyswajania substancji odżywczych – popijanie suplementów miąższem aloe vera wesprze trawienie i przyswajanie!


 


Odżywianie pod kontrolą


Suplementy mogą ci pomóc w zapewnieniu organizmowi odpowiedniego poziomu substancji odżywczych. Pamiętaj, że prawidłowe odżywianie jest pierwszym krokiem na drodze do lepszego wyglądu i samopoczucia. Dlatego nalej do szklanki pyszny miąższ aloe vera i wypij za swoje zdrowie!

Powiązane produkty