Zopakujte si to základné o výžive

Správna výživa je základným kameňom zdravého životného štýlu. Či už sa nám to páči alebo nie, pohodlné stravovanie je v dnešnej dobe nevyhnutnou nutnosťou. Cesta do fastfoodu, keď nestíhate, alebo objednanie pizze po dlhom pracovnom dni sú hriechmi, ktorým sa aj tí najzdravší z nás občas nevyhnú. Naproti tomu, aj vegetariánska alebo vegánska strava môže vo výžive zanechať medzery, ktoré je potom potrebné vyplniť.  


Výživové doplnky sú dokonalým riešením v nedokonalom svete. Nie vždy môžeme jesť to, čo chceme, ale môžeme zabezpečiť, aby naše telo dostalo vitamíny a živiny, ktoré potrebujeme k tomu, aby sme sa cítili bdelí, aktívni a pripravení čeliť čomukoľvek, čo si pre nás deň prichystá!


Máte trochu medzery v základných vedomostiach o výžive? Nebojte sa, v rýchlosti sa pozrieme na niektoré kľúčové body a pomôžeme vám vrátiť sa do hry.


 


Základný kameň výživy: strava


Vyvážená strava kombinovaná s veľkým množstvom vody je základom dobrej výživy. Voda je ako olej v aute. Udržuje telo hydratované a premazané. Pokiaľ ide o jedlo, strava, napriek tomu, čo ste počuli, musí vždy obsahovať tri dôležité zložky:


  • Sacharidy
  • Proteíny
  • Tuky

Je samozrejme možné získať dostatočnú výživu z jedla, ale v reálnom svete je pre dospelých úplne bežné, že majú nedostatok živín. Tieto medzery vo výžive môžu mať nepriaznivé účinky na vaše telo, vrátane:


  • poškodenia DNA
  • rýchlejšieho starnutie
  • únavy
  • strat sústredenia

 


Aké typy živín potrebujete?


Vitamíny: Vitamíny pokrývajú širokú škálu pôsobenia a hrajú zásadnú úlohu takmer v každej funkcii tela. Multivitamín ako Forever Daily™ vám zaistí, že získate celé spektrum nevyhnutných vitamínov.


Minerály: Sú to látky ako vápnik, meď, mangán a mnoho ďalších, ktoré sa podieľajú na všetkom, od zdravia kostí až po ochranu buniek pred oxidatívnym stresom. Minerály sú prítomné v malých množstvách v potravinách, ale je dôležité si uvedomiť, že rovnako ako vitamíny, ich vaše telo nedokáže vyprodukovať samo o sebe. Z toho dôvodu je doplnok ako Forever Nature-Min™ nevyhnutný pre zabezpečenie optimálnej úrovne minerálov.


Antioxidanty: Antioxidanty sú prítomné v ovocí, ako napríklad v mangu, drobnom ovocí alebo citrónoch. Antioxidanty sú prvou líniou obrany proti oxidatívnemu stresu. Rovnako dôležité je, že pomáhajú z tela odstraňovať škodlivé voľné radikály.


 


Dôležitosť absorpcie živín


Avšak nejde iba o to, aké živiny ste do tela prijali. Rovnako dôležité je, ako sú tieto živiny absorbované. Vedeli ste, že náš 99,7%tný Forever Aloe Vera gel™ pomáha pri vstrebávaní živín? Ako naše telo starne, naša schopnosť absorbovať živiny sa znižuje. Užívanie doplnkov s aloe vera gélom napomáha vstrebávaniu živín a podporuje zdravé trávenie!


 


Udržujte svoju výživu na správnej ceste


Doplnky sú skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše telo dosiahlo správnu rovnováhu živín. Nezabudnite, že správna výživa je prvým krokom na každej ceste smerom k tomu, aby ste sa cítili lepšie a vyzerali lepšie. Nalejte si lahodný aloe vera gél a pripite si na vaše zdravšie a motivovanejšie ja

Súvisiace produkty