Vyberte si správné cvičení

Máte na výběr z opravdu široké škály pohybových aktivit, ve skutečnosti však existují jen čtyři základní typy tréninku: aerobní cvičení, sílové cvičení, cvičení ke zvýšení flexibility a cvičení zaměřené na rovnováhu.Aerobní cvičení se týkají vytrvalosti a vedou ke zrychlení dechu a tepové frekvence. Patří sem svižná chůze, jogging, tanec, zahradničení, skoky, plavání a sporty jako tenis; to vše můžeme považovat za aerobní cvičení. Tyto činnosti udržují v kondici plíce a kardiovaskulární systém a pomáhají předcházet zejména onemocněním srdce.

Silová cvičení se týkají cviků, které provádíte se zátěží, odporovými pásy nebo při použití odporových strojů v posilovně. Cvičení, která vyžadují, abyste zvedali svou vlastní tělesnou hmotnost, jako jsou dřepy a kliky, patří též do této kategorie. Taková cvičení přispívají k posílení vašich kostí a svalů a jsou důležitá zejména pro starší generaci, protože usnadňují provádění každodenních činností, jako je přenášení nákupních tašek nebo udržování rovnováhy.

Cvičení, která zlepšují vaši flexibilitu, jsou z těchto čtyř nejméně důležitá, ale pokud si je vyberete, můžete si tak pomoci udržovat širokou škálu pohybu. Některá onemocnění, jako je například artritida, mohou omezovat rozsah pohybu. Pravidelným protahováním částí těla nebo cvičením jógy můžete udržet své tělo ohebné a pružné po delší dobu.

Rovnováha pomáhá podporovat agilitu a předcházet zranění, přesto mnozí z nás stále považují svou rovnováhu za samozřejmost. Pokud nechcete, abyste se stali obětí pádu, pak je důležité začít začleňovat cvičení, která pomáhají minimalizovat riziko. Stoj na jedné noze a chůze pata -špička jsou jednoduchá řešení, nebo pokud chcete něco složitějšího, můžete zkusit cvičit tajči.
 


Top tipy, jak zůstat v kondici• Dejte si po tréninku něco dobrého – nebuďte posedlí kaloriemi, potřebujete občerstvení na doplnění energie a regeneraci


• Zdokonalujte svou techniku – nesprávně provedené cvičení bude neúčinné


• Stanovte si krátkodobé cíle - dlouhodobé cíle mohou způsobovat pocit, že to nezvládáte


• Najděte si přítele - cvičení společně s někým přispívá k disciplíně plus si třeba při běhání můžete popovídat


• Nebuďte na sebe příliš tvrdí - extrémně vysoké nasazení vede k selhání


• Počítejte opakování od konce – budete myslet na to, kolik vám ještě zbývá a ne na to, kolik už máte za sebou


• Začněte cvičením, které nemáte rádi – touha vyhnout se mu pravděpodobně ukazuje právě na tu slabost, se kterou musíte bojovat


• Bezprostředně po cvičení vypijte proteinový koktejl – přispívá to k získání svalové hmoty


• Veďte si tréninkový deník - sledování vašeho pokroku vás bude motivovat


• Nepřehánějte trénink – odpočinkové dny tělu poskytují čas k regeneraci; svaly sílí, když odpočívají


 


Řiďte se těmito tipy a vyberte si správné cvičení, abyste zůstali ve formě a mohli vypadat lépe a cítit se lépe po celý rok. Nezapomeňte si najít čas na trénink, ať už jde o jakýkoliv druh cvičení. Je to nezbytná součást zdravého životního stylu. Samozřejmě můžete vždy podpořit svůj výkon a zlepšit si výživu tím, že do svého režimu zařadíte některé z našich oblíbených produktů Forever jako jsou ARGI +, Forever Move a Forever Lite Ultra.

Související produkty