Vyberte si správne cvičenie

Máte na výber z naozaj širokej škály pohybových aktivít, v skutočnosti však existujú len štyri základné typy tréningu: aeróbne cvičenie, silové cvičenie, cvičenie k zvýšeniu flexibility a cvičenie zamerané na rovnováhu.


Aeróbne cvičenie sa týkajú vytrvalosti a vedú k zrýchleniu dychu a tepovej frekvencie. Patrí sem svižná chôdza, jogging, tanec, záhradníčenie, skoky, plávanie a športy ako tenis; to všetko môžeme považovať za aeróbne cvičenie. Tieto aktivity udržujú v kondícii pľúca a kardiovaskulárny systém a pomáhajú predchádzať najmä ochorením srdca.


Silové cvičenia sa týkajú cvikov, ktoré vykonávate so záťažou, s odporovými pásmi alebo pri použití odporových strojov v posilňovni. Cvičenia, ktoré vyžadujú, aby ste dvíhali svoju vlastnú telesnú hmotnosť, ako sú drepy a kliky, patria tiež do tejto kategórie. Takéto cvičenia prispievajú k posilneniu vašich kostí a svalov a sú dôležité najmä pre staršiu generáciu, pretože uľahčujú vykonávanie každodenných činností, ako je prenášanie nákupných tašiek alebo udržiavanie rovnováhy.


Cvičenia, ktoré zlepšujú vašu flexibilitu, sú z týchto štyroch najmenej dôležité, ale ak si ich vyberiete, môžete si tak pomôcť udržiavať širokú škálu pohybu. Niektoré ochorenia, ako je napríklad artritída, môžu obmedzovať rozsah pohybu. Pravidelným preťahovaním častí tela alebo cvičením jogy môžete udržať svoje telo ohybné a pružné po dlhšiu dobu.


Rovnováha pomáha podporovať agilitu a predchádzať zraneniam, napriek tomu mnohí z nás stále považujú svoju rovnováhu za samozrejmosť. Ak nechcete, aby ste sa stali obeťou pádu, potom je dôležité začať začleňovať cvičenia, ktoré pomáhajú minimalizovať riziko. Stoj na jednej nohe a chôdza päta -špička sú jednoduché riešenia, alebo ak chcete niečo zložitejšieho, môžete skúsiť cvičiť tajči.


Top tipy, ako zostať v kondícii


•  Dajte si po tréningu niečo dobré - nebuďte posadnutí kalóriami, potrebujete občerstvenie na doplnenie energie a regeneráciu
•  Zdokonaľujte svoju techniku ​​- nesprávne vykonané cvičenie bude neúčinné
•  Stanovte si krátkodobé ciele - dlhodobé ciele môžu spôsobovať pocit, že to nezvládate
•  Nájdite si priateľa - cvičenie spoločne s niekým prispieva k disciplíne plus sa napríklad pri behaní môžete porozprávať
•  Nebuďte na seba príliš tvrdí - extrémne vysoké nasadenie vedie k zlyhaniu
•  CPočítajte opakovania od konca - budete myslieť na to, koľko vám ešte zostáva a nie na to, koľko už máte za sebou
•  Začnite cvičením, ktoré nemáte radi - túžba vyhnúť sa mu pravdepodobne ukazuje práve na tú slabosť, s ktorou musíte bojovať
•  Bezprostredne po cvičení vypite proteínový koktail - prispieva to k získaniu svalovej hmoty
•  Veďte si tréningový denník - sledovanie vášho pokroku vás bude motivovať
•  Nepreháňajte tréning - odpočinkové dni telu poskytujú čas na regeneráciu; svaly silnejú, keď odpočívajú


Riaďte sa týmito tipmi a vyberte si správne cvičenie, aby ste zostali vo forme a mohli vyzerať lepšie a cítiť sa lepšie po celý rok. Nezabudnite si nájsť čas na tréning, či už ide o akýkoľvek druh cvičenia. Je to nevyhnutná súčasť zdravého životného štýlu. Samozrejme môžete vždy podporiť svoj výkon a zlepšiť si výživu tým, že do svojho režimu zaradíte niektoré z našich obľúbených produktov Forever ako sú ARGI +, Forever Move a Forever Lite Ultra.

Súvisiace produkty