Równowaga w biznesie


Mamy w Ameryce taką dziecięcą rymowankę o Henrym i Lizie, którzy rozmawiają o przeciekającym wiadrze. Rymowanka opowiada o patowej sytuacji: Henry ma dziurawe wiadro, a Liza radzi mu, by je naprawił. Aby naprawić wiadro, Henry potrzebuje słomy. Aby uciąć słomę, potrzebuje noża. Aby naostrzyć nóż, potrzebuje mokrego kamienia. Aby zmoczyć kamień, potrzebuje wody. Aby uzyskać wodę, potrzebuje wiadra bez dziury.


Jak to się ma do budowania biznesu Forever? Ano tak, że długofalowy sukces zasadza się na równowadze. Musisz dążyć do zachowania równowagi miedzy czterema podstawowymi zasadami (4 Core): rekrutacją, utrzymaniem, produktywnością i rozwojem. Jeżeli sponsorujesz mnóstwo ludzi, ale nie pozostają oni z Forever na dłużej, niewiele zyskujesz. Tak jak Henry, wlewasz wodę do cieknącego wiadra i czujesz rozczarowanie, że nie jest pełne.


Elementem rozwoju biznesu jest zapobieganie powstawaniu dziur i naprawianie tego, co szwankuje. Oto trzy częste dziury, które mogą powstawać w biznesie oraz sposoby na to, jak im zapobiegać:


Brak konsekwencji w kontaktach: Utrzymuj częste kontakty z klientami i nowymi FBO. Upewniaj się, że mają to, czego im potrzeba. Opracuj na piśmie konkretny, spersonalizowany plan kontaktowania się z poszczególnymi klientami. Nie polegaj na swojej pamięci, bo może być zawodna, a próby przypomnienia sobie co kto kupił i czego potrzebuje – frustrujące.


Nierealistyczne oczekiwania: nie składaj obietnic, których nie będziesz chciał/-a lub mógł/mogła dotrzymać. Lepiej stracić klienta czy potencjalnego FBO, niż obiecać za dużo i spełnić zbyt mało. W tym biznesie nie ma dróg na skróty. Nie musimy obniżać cen czy budzić nierealistycznych oczekiwań co do poziomu sukcesu.


Nieskuteczna komunikacja: upewniaj się, że twoja grupa wie, co się dzieje. Przekazuj jej członkom wszystkie stosowne, pozytywne informacje. Upewniaj się, że efektywnie komunikujesz swoje przesłanie. Przekazywanie informacji wymaga strategicznego planowania, aby uniknąć dezorientowania i wprowadzania w błąd.


Jestem przekonany, że praca nad tymi trzema obszarami, przy zachowaniu równowagi między czterema podstawowymi zasadami, będzie mieć ogromny, pozytywny wpływ na Twój biznes. A wtedy nie będziemy rozmawiać o cieknących wiadrach, ale o tym, gdzie znaleźć większe wiadro, bo dotychczasowe już się przelewa!


 


Keep Smiling,


Gregg Maughan 

Powiązane produkty