EKSPEDĪCIJA EVERESTS

Everests ir atskaites punkts ikvienam, lai gūtu panākumus. Tas ir vairāk kā simbols. Ne tikai kalnā kāpšana, bet katrā ikdienas dzīves aspektā, vārds virsotne ir tik pazīstams mums visiem, panākumu attēls. Lai sasniegtu Everesta virsotni, ar fitnesu nepietiek.

Jums ir jāpanāk pilnīgi profesionāls projekts, pilnīgs komandas darbs. Kā mēs sasniedzām Everesta virsotni? Es biju organizējis vairāk nekā 40 kalnu ekspedīcijas uz pasaules lielākajām kalnu grēdām, bet Everests vienmēr bija izaicinājums.

Kā galvenajai Grieķijas komandai, mūsu ekspedīcija sākās 13. martā no Nepālas ar pieturvietu Bangkokā. Programma sākotnēji ietver uzkāpšanu Islandes smailē (6.189m) aklimatizācijai un tad tuvoties Everesta bāzes nometnei, no kurienes mēs varētu sākt kāpt uz augšu. Patiesais izaicinājums ekspedīcijā bija kāpšanas Khumbu leduskritumā 4. aprīlī, "upes ledus", kas dažās daļās pārvietojās ar temperatūras izmaiņām, kā rezultātā platuma un dziļuma plaisas līdz 50m.

11. maijā, pēc gandrīz divus mēnešus palikšanas uz kalna un 10 dienas gaidīšanas bāzes nometnē, gaidot labākus laika apstākļus, beidzot tika dota zaļā gaisma, lai izbrauktu Grieķijas misijā, mēģinot kāpt Everestā no dienvidu puses (South Col maršruts). Ekstremāli apstākļi un hipoksijas ietvaros "mirušajā zonā" (vairāk nekā 7.500m) padarīja mūsu centienus ārkārtīgi sarežģītus. Kāpšana augšā sākās piektdien 14. maijā un bijām gatavi pabeigt 11:00 sestdien 15. maijā.

Stiprs vējš augstākā līmeņa Everesta tuvumā galu galā neļāva dienvidu komandai sasniegt augšu plānotajā datumā, bet 16. maijā, sapnis kļuva par realitāti! Visa komanda, visi deviņi dalībnieki sasniedza virsotni, bez jebkādiem zaudējumiem. Lielisks sasniegums! Saskaroties ar kanu attiecībā, mēs zinām, ka cilvēks ir pārāk mazs, lai izmantotu vārdu "iekarošana" par kaut ko tik lielu kā Everests. Zināms ir tas, ka nepastāvēja konkurence starp komandas biedriem un tāpēc kāpšana ir sports, nevis sports, kurā jāiegūst balva. Mūsu balva ir pats kāpiens.

Kā ikvienam sasniegt savu virsotni? Vajadzīga vīzija, tava vīzija. Jums ir nepieciešamas grūtas iemaņas un arī vienkāršas iemaņas. Kopīgs komandas mērķis, kas mūsu gadījumā bija 8,848m. Līdera spējas un pārliecinātība, ka, lai būtu atvērti, parādot prātam uztveramas jaunas idejas. Tad, izveidot savu komandu un obligāti saskaņot uzticību. Nodot visu izstrādājot stratēģiju- esiet gatavi ņemt vērā visas grūtības. Tad, rīkoties un uzdrīkstēties!

Panagiotis Kotronaros
Greece, Mountain Climber
Global F.I.T. Team

Saistītie produkti