Podczas Global Rally poznaj Dallas: fascynujące miasto wielkich wydarzeń

Na tegorocznego gospodarza Global Rally, w dniach od 22 do 30 kwietnia 2018 r., Forever wybrało wspaniałe Dallas w Teksasie. Forever Business Owners z ponad 150 krajów zgromadzą się, by poznać nowe produkty, wziąć udział w dających do myślenia szkoleniach i zainspirować się historiami z przeszłości i przyszłości Forever.


W tych chwilach, gdy nie będziesz nawiązywać nowych przyjaźni i rozwijać swojej kariery podczas Global Rally Show, skorzystaj niezliczonych niesamowitych atrakcji, którymi kusi Dallas.


W Dallas jest mnóstwo ciekawych miejsc i okolic, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Dallas jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się miast w Stanach Zjednoczonych i stanowi czwarty najbardziej zaludniony region metropolitarny w kraju. Historycznie, zyskało znaczenie jako ośrodek przemysłu naftowego bawełnianego, a także ze względu na swoje strategiczne położenie przy liniach kolei żelaznej.


Entuzjastom sztuki polecamy wizytę w Muzeum Sztuki Dallas (Dallas Museum of Art - DMA). Założone w 1903 r., DMA należy do 10-ciu największych muzeów w USA. Prezentuje ponad 24 000 prac powstałych na przestrzeni 5000 lat i pochodzących z wielu krajów na świecie.


Muzeum angażuje się także w życie społeczne, organizując wiele eventów – od wystaw i wykładów po koncerty, spotkania literackie oraz przedstawienia teatralne i taneczne. Od 2013 r. odwiedziło je ponad 3,2 mln zwiedzających.


DMA jest zlokalizowane w dzielnicy artystycznej (Arts District), a wstęp jest wolny. Zajrzyj do kalendarza wydarzeń muzeum i rozkoszuj się sztuką.


 


Miłośnikom historii polecamy zabytkowy Dealey Plaza, klasyfikowany jako National Historic Landmark. Dealey Plaza – zwany „miejscem narodzin Dallas” – to park miejski w dzielnicy West End w centrum Dallas i niesławne miejsce zabójstwa Johna F. Kennedy'ego 22 listopada 1963 roku.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach tamtego pamiętnego dnia, odwiedź Muzeum Szóstego Piętra (The Sixth Floor Musuem). Prezentuje ono życie, śmierć i dziedzictwo prezydenta Kennedy'ego. Znajdziesz tu również relacje naocznych świadków tragedii i starannie dobrane artefakty.


Kiedy jesteś w Dallas, nie możesz oczywiście nie odwiedzić legendarnego Southfork Ranch, gdzie przez 13 lat nakręcono 356 odcinków słynnego serialu telewizyjnego „Dallas”. Jest tu wiele ciekawych pamiątek związanych z serialem – zarówno na zewnątrz, jak i we wewnątrz rezydencji.


Do dziś Southfork odwiedzane jest przez gości z całego świata, który chcą zobaczyć miejsce, gdzie kręcono „Dallas” i doświadczyć luksusowego stylu życia rodziny Ewing.


Możesz zwiedzić rezydencję Ewingów i przypomnieć sobie najciekawsze momenty serialu oglądając wystawę „Dallas Legends”, gdzie prezentowana jest fascynująca kolekcja pamiątek. Zobaczysz tu rewolwer J.R., ślubną suknię Lucy, drzewo genealogiczne "Dallas" i Lincolna Continental Jocka.


Zrelaksuj się podczas wycieczki z przewodnikiem po terenie rancza, zjedz coś w Miss Ellie's Deli i zrób zakupy w dwóch sklepach z pamiątkami, gdzie znajdziesz ubrania, akcesoria, prezenty i gadżety kolekcjonerskie.


Wycieczki z przewodnikiem po Southfork Ranch są dostępne codziennie, przez cały rok. Skorzystaj z okazji, by odwiedzić to wspaniałe ranczo i zakosztować wystawnego stylu życia niesławnych Ewingów. Kup bilety online lub osobiście w sklepie z pamiątkami Southfork Ranch.

Po zwiedzaniu możesz zgłodnieć – wybierz się wtedy do restauracji w dzielnicy biznesowej Central Business District. Absolutnie każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka czegoś zwyczajnego, czy ekskluzywnego. Zajrzyj do Dakota's Steakhouse, jeśli masz ochotę na pyszne żeberka. Tajską kuchnię znajdziesz w Proof + Pantry. Jeśli chcesz połączyć smaczne jedzenie z działalnością charytatywną, w jadłodajni non-profit Café Momentum zjesz pysznego kurczaka.

Już z tego krótkiego opisu widać, że Dallas ma wiele do zaoferowania dla każdego, bez względu na wiek, kulturę czy miejsce pochodzenia. To miasto, które nigdy nie zasypia z pewnością cię oczaruje.

Snuj w Dallas śmiałe marzenia – godne tego fascynującego miasta, w którym tak wiele się dzieje.

Aby dowiedzieć się więcej turystyce w Dallas, wejdź na VisitDallas.com