Nájsť ciele, sústrediť sa a dosiahnuť ich

Jedna z najväčších lodí flotily spoločnosti Royal Caribbean hostila tento rok našich Eagle manažérov. Viete si predstaviť, aká veľká musela byť loď, na ktorú sa zmestili tisíce FBO, ktorá mala navyše klzisko, divadlo, desiatky obchodov, niekoľko reštaurácií, viacero bazénov a tisíce hosťovských izieb? Loď s príznačným menom Freedom of the Seas, na ktorej sme boli, má dĺžku viac než 338 metrov a celkovo18 poschodí!


Celkový počet ľudí, ktorí sa na výletnú loď zmestili, je, samozrejme, ohromujúci, no mňa fascinovala sila tohto stroja a spôsob, akým ho jeho posádka riadila. V posledný deň som mal možnosť navštíviť kapitánsky mostík, na ktorom pracuje kapitán. Ohromila ma predstava, že len pomocou niekoľkých jednoduchých nástrojov dokáže túto vysokánsku loď poľahky otočiť. Keď som sledoval úplne presné ovládanie tejto obrovskej lode len pomocou malej riadiacej páky a niekoľkých klapiek, pripomenulo mi to jednoduché veci, ktoré robíme my a ktoré majú silný vplyv na náš biznis. Tohtoročné školenie Retreat pre Eagle manažérov sa zameriavalo na tri ciele – nájsť ciele, sústrediť sa a dosiahnuť ich.


Nájsť ciele: Vytýčte si ciele. Čo chcete dosiahnuť vďaka biznisu so spoločnosťou Forever? Zmapujte si to.


Sústrediť sa: Ako to premeníte na skutočnosť? Preberte kontrolu nad vecami.


Dosiahnuť ciele: Dajte si záväzok, že vytýčené ciele dosiahnete a nenechajte sa ničím ovplyvniť.


Môže sa vám zdať, že váš biznis je niečo veľké, čo sa skladá z množstva pohyblivých častí. No rovnako ako v prípade obrovskej lode, veľkú silu dosiahnete a tempo si udržíte tým, že sa naučíte zopár malých vecí! A ak sa k svojmu kvalifikačnému obdobiu postavíte, ako keby ste museli nastúpiť na loď, skôr než odíde, veci sa vám zaručene vždy podaria. Teraz upriamte pozornosť na to, aby ste sa dostali do cieľa Global Rally a podujatia Retreat pre Eagle manažérov v roku 2018. Keďže teraz je posledný štvrťrok, verím, že ak budete vo svojom biznise uplatňovať princíp nájsť ciele, sústrediť sa a dosiahnuť ich, nič vás nezastaví v tom, aby ste spolu s nami oslávili naše 40. výročie v Spojených štátoch.


S úsmevom,


Gregg Maughan
Prezident, Forever Living Products