CESTA DO RIA

Světová F.I.T. sportovkyně Barbara Filiou bude letos reprezentovat Řecko na olympijských hrách v Riu. Podělila se s námi o to, co pro ni tato zkušenost znamená.

Abych dosáhla svého cíle v kvalifikaci na olympijské hry, musela jsem se přestěhovat do Olympijského tréninkového centra v Rusku, daleko od své rodiny a lidí, které mám ráda. Za poslední dva roky vedoucí k světovému šampionátu v roce 2015, kde probíhala kvalifikace pro olympijské hry 2016, jsem žila a trénovala v Rusku a doma v Aténách jsem byla jen na Vánoce a na Řeckém národním mistrovství. Rusko je vedoucí země v disciplíně rytmické gymnastiky po mnoho let, což je důvod, proč jsem se nakonec rozhodla sem přestěhovat. Olympijské centrum v Novogorsku je domovem nejen nejlepších rytmických gymnastů na světě, ale také nejlepších a nejzkušenějších trenérů, špičkových choreografů a prvotřídních tréninkových zařízení speciálně navržených pro potřeby rytmických gymnastů. Přestěhování do Ruska mi dalo příležitost učit se od těch nejlepších, trénovat mezi nejlepšími a být v nejlepším tréninkovém zařízení na světě.

Rytmická gymnastika je tvrdý sport, který vyžaduje mnoho hodin velmi obtížného každodenního tréninku. Většinu svého času jsem věnovala tréninku, až osm hodin denně, abych dosáhla co nejlepších výsledků. Příprava zahrnovala nejen práci na programech rytmické gymnastiky, ale také balet, posilování a udržování kondice, kardio cvičení a masáže. Kromě fyzické přípravy v olympijském tréninkovém centru jsem také absolvovala 15 až 20 soutěží ročně, tak abych byla připravena jak fyzicky, tak také psychicky. Psychologická příprava je pro všechny atlety stejně důležitá jako fyzická, což je důvod, proč můj plán obsahuje před velkými turnaji mnoho menších.

Tento rok, jehož vrcholem jsou olympijské hry, bude obzvlášť obtížný, ale také ten, na který se velmi těším a snažím se být lepší, než jsem byla kdy předtím. Je důležité, že jsem v perfektní fyzické kondici a v dobrém zdravotním stavu, abych ze sebe na soutěžích vydala to nejlepší. Rytmická gymnastika je umělecký sport, který vyžaduje detailní choreografii, synchronizaci pohybu a soulad s hudbou. Z těchto důvodů potřebuji zlepšit a zdokonalit každý pohyb, každý detail v každém z mých čtyř programů. To vyžaduje mnoho dalších hodin tvrdého tréninku, dobrého fyzického stavu a vyvážené stravy, aby moje váha byla stabilní. Co se toho týká, aloe vera produkty jsou velmi důležité v podpoře a doplňování energie, kterou potřebuji, když je mé tělo vyčerpané z tréninku. Budu nadále pokračovat ve svém tréninku v Olympijském tréninkovém centru v Novogorksu tak, abych dosáhla svých cílů pro olympijské hry v Riu. To mi umožní nadále trénovat za těch nejlepších podmínek. Také mi to umožní účastnit se mnoha soutěží, na které bych se měla připravit. Můj program zahrnuje mnoho cestování do zahraničí včetně Grand Prix, mistrovství světa, Řeckého národního mistrovství a evropského mistrovství. Chci dosáhnout těch nejlepších výsledků na mistrovství světa, což je důležitá událost vedoucí k olympijským hrám, ale pro rok 2016 je pro mě nejdůležitější mistrovství Evropy, které se bude konat v Holton v Izraeli. Mým cílem na této akci je být v top 6. A konečně až odcestuji v srpnu do Brazílie, mým cílem je být na těchto olympijských hrách mezi nejlepšími 12 finalisty.


Barbara Filiou, světová F.I.T. atletka

Související produkty