5 RAD NA OKRES POŚWIĄTECZNY

Wszyscy wiemy, że święta to taka pora, gdy jesteśmy zabiegani i wystawieni na mnóstwo pokus, przez co łatwiej tracimy z oczu cele zdrowotne i fitnessowe.


Nie dajmy się jednak pokonać! Jeśli się odpowiednio nastroimy i wcielimy w życie chociaż niektóre z poniższych wskazówek, wrócimy na dobre tory i bez problemu wytrwamy do następnych świąt. Oto 5 moich najważniejszych rad, które możecie zacząć stosować już DZIŚ!


1. Nie skupiaj się na jedzeniu. Nie stawiaj jedzenia w centrum uwagi, nie skupiaj się na nim i nie popadaj w obsesję na jego tle. Zacznij rok spędzając czas z najbliższymi, troszcząc się o innych, okazując wdzięczność i działając z rozwagą. Postaraj się wprowadzić w rytm dnia nawyki, które będą sprzyjały dobremu zdrowiu. Zawsze mówię swoim klientom, by kierowali się zasadą 80/20. To znaczy, że przez 80% czasu zdrowo się odżywiasz – jesz chude mięso, warzywa, węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze. Natomiast przez pozostałe 20% możesz trochę poszaleć. Taka strategia ci nie zaszkodzi!


2. Pij dużo wody. Podziel swoją wagę przez 8 i wypijaj tyle szklanek wody dziennie, ile wynosi wynik. Woda jest niezwykle ważna z wielu dość oczywistych powodów. Jednak w tym przypadku, najważniejszym z nich są jej właściwości oczyszczające, jak również wsparcie odfiltrowania skutków tych pokus, którym ulegliśmy.


3. Uzupełnij dietę o 1 saszetkę Forever Fiber dziennie. Czasem nie jest łatwo zjeść wszystkie zalecane porcje warzyw dziennie, zwłaszcza, gdy twój plan dnia jest napięty. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplement diety z błonnikiem, który wesprze optymalną ilość błonnika w diecie.


4. Wejdź po schodach. Jeśli zwykle korzystasz z windy, aby wjechać na swoje piętro w bloku lub biurowcu, pomyśl, czy nie warto zamienić jej na schody. Możesz też wykorzystać schody, by trochę się poruszać podczas przerwy w (siedzącej) pracy. Zawsze radzę, by wstawać zza biurka MINIMUM raz na dwie godzin i przez 5-10 minut spacerować.


5. Spal kalorie w 4 minuty! Pobierz aplikację „Tabata” na smartfon. To jeden z moich ulubionych timerów do szybkiego i skutecznego spalania kalorii. Dzięki tej aplikacji zwiększysz obroty swojego metabolizmu i uzyskasz efekt „dopalania”, czyli będziesz spalać kalorie również przez resztę dnia. W treningu tabata wykonujesz ćwiczenie przez 20 sekund, następnie 10 sekund odpoczywasz i powtarzasz ten cykl 8 razy, co w sumie daje 4 minuty.


Przykład treningu Tabata: zajmie ci on tylko 16 minut i nie wymaga żadnych dodatkowych przyrządów!


Zestaw 1: Pompki


Zestaw 2: Deska


Zestaw 3: Przysiady


Zestaw 4: Krzesełko


Rady te może nie są zbyt odkrywcze, ale choć brzmią po prostu zdroworozsądkowo, w praktyce nie zawsze kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Zacznij powoli wcielać te strategie w życie, a sądzę, że, kiedy przyjdzie lato, będziesz z siebie bardzo zadowolony/-a. Dodatkowo, wypracujesz zdrowe nawyki, dzięki którym przetrwasz w dobrej formie następne Święta!


Blog: Jake Coyle, USA

Powiązane produkty