NEVZDÁVEJTE SE SVÝCH CÍLŮ

Marcus Leach sdílí své tipy k udržení cílů v roce 2016.

Lidé na celém světě chodí v tuto roční dobu hojně do tělocvičen, kupují si kvalitnější potraviny a zavazují se ke zdravějšímu způsobu života. Pro některé to bude jen etapa, ale pro ostatní začátek nového roku opravdu signalizuje začátek nového způsobu života. Tak jak je možné zajistit, že budete jedním z těch, pro které je novoroční předsevzetí smysluplným závazkem a ne jen krátkodobou etapou?

Pro mě to začíná realistickým rozhodnutím, stanovením cílů, které jsou těžké, ale dosažitelné. Lidé se obávají změn, takže náhlé velké změny ve vašem životním stylu nejsou nejlepší nápad, pokud si chcete zachovat nový způsob života. Podle mého názoru je lepší se namísto velkých změn zaměřit na malé změny aplikované na pevných základech. Budete překvapeni, jak efektivní může být tento přístup.

Čas je klíč. Jako cokoliv v životě neexistují žádné okamžité výsledky, pokud jde o to být fit a vybudovat si zdravější já. Chce to čas, ale mluvím z vlastní zkušenosti, rozhodně to stojí za investovaný čas, abyste si mohli vychutnat lepší způsob života v budoucnosti. Takže buďte připraveni vytrvat, na vaší cestě budou pády a vzestupy, ale užívejte si při tom a pamatujte, že konečný výsledek bude stát za to.

Skvělý způsob jak zajistit, že se budete držet svých předsevzetí, je být zodpovědný. To rozdělujeme do dvou částí, vnitřní a vnější. Vnitřní odpovědnost znamená být věrný sám sobě, pokud jste si řekli, že budete chodit do posilovny čtyřikrát týdně, dělejte to. Nicméně mnohem mocnější odpovědnost je vnější, což znamená, že se zodpovídáme před ostatními lidmi.

Řekněte lidem své cíle, sdílejte svá předsevzetí s ostatními a dejte jim vědět, čeho se snažíte dosáhnout. Když jsem začal se změnou já, řekl jsem to tolika lidem, kolika jsem mohl. Proč? Protože když lidé vědí, že děláte něco, na co se vás ptali, tak není nic horšího jim říci po několika týdnech, že jste to vzdali.

Pokud je vaším cílem být fit, tak pokud vám mohu poradit, udělejte to prostřednictvím aktivit, které vás baví. Pokud budete nenávidět běh, pak nemá smysl si stanovit běhat třikrát týdně. Místo toho, abyste se na něj těšili, tak si s mnohem větší pravděpodobností najdete záminku jak se mu vyhnout. Jsou nekonečné možnosti jak být fit a zůstat aktivní, takže vyberte ty, co vás baví, a zapojte se do nich spolu s přítelem.

Pro mě byla výživa velkou součástí transformace mého těla a na rozdíl od všeobecného přesvědčení zdravá výživa není nudná a vy nemusíte být na dietě. Místo toho jde o vytvoření zdravého způsobu života, který si můžete udržet nejen šest až deset týdnů, ale po celý život. Při vytváření jídelníčku buďte kreativní a užívejte si každé jídlo. To, co jíme, je mnohem důležitější než cvičení při vytváření zdravého životního stylu.

Naše schopnost držet se zdravého životního stylu, který kombinuje pravidelné cvičení s vyváženou stravou, je však nakonec závislá na jednotlivci. Pokud je to pro vás důležité, pak se budete držet svého cíle, budete dělat malé změny a obětovat pro to nezbytné, tak, abyste mohli žít zdravější život. V tom tkví aktivní budoucnost pro nás všechny.Marcus Leach, Světový týmový F.I.T. atletFollow Marcusova cesta, video YouTube .

Související produkty