TIPY JAK VYPADAT LÉPE. CITIT SE LÉPE.

Po roce příprav a školení na mou účast v soutěži (a dosažení úžasných výsledků) jsem byla vyzvána, abych se s vámi podělila o nejlepší tipy na cvičení a zdravou výživu. Ráda s výživou a cvičením pomáhám druhým, takže je to pro mě čest být schopna vám pomoci.

Výživa

Výživa, stejně jako příprava jídel, je klíčová. Jde o to mít k dispozici ten správný druh potravin a občerstvení. To je velmi důležité pro lednici i stravování venku.

Denně jím pět malých porcí jídel, které vždy obsahují proteiny. Pro udržení štíhlé linie doporučuji jíst proteiny alespoň třikrát denně. Jako svačinu mám proteinové palačinky, v nichž jsou spíše ořechy a semena než plody, ty mohou mít vysoký obsah cukru. Tyto palačinky fungují také jako snídaně či dezert. Soustřeďuji se na udržení nízké hladiny cukru v krvi. Pokud toužíte po něčem sladkém, doporučuji avokádo či několik lžiček ořechů a semen.

Před spaním si dávám řecký jogurt s kopečkem proteinového prášku a posypaný drcenými semeny, jako jsou Chia, lněné semínko, slunečnice či dýňové semínko. Obsahují spoustu vlákniny a proteinů, jakož i vitaminy a minerální látky.
Moje jídla se skládají ze zeleniny či salátu a buď lososa nebo tresky, kuřete nebo libovolného mletého hovězího masa, krůty či zvěřiny. Vařím zeleninu mnoha různými způsoby; používám hranolky pro jejich snadnou a rychlou přípravu. Ráda používám čerstvé bylinky jako koriandr a bazalku, stejně jako čerstvé koření včetně zázvoru a chilli.

Piji černou kávu tak, aby můj příjem mléka a mléčných výrobků byl na minimu, protože ‘dobré tuky’ přijímám z jiných zdrojů. Moje poslední láska je 100% čisté kakao. Milovníci čokolády, berte na vědomí: je to dobré pro vás! Je to užitečný zdroj hořčíku, draslíku a železa. Jednoduše přidám lžičku pro příchuť či jen nasypu do nápoje. Pokud opravdu máte chuť na sladké, zkuste xylitol místo cukru.

Jsem velkým zastáncem pití hodně vody, protože voda je pro mnohé procesy našeho těla velmi důležitá a vy byste měli využit naše fantastické doplňky; můj imunitní systém těží z mnoha složek obsažených v některých Forever doplňcích.


Cvičení

Co se týče cvičení, je velmi důležité, abyste si stanovili cíl, udělali si plán a drželi se ho. Důslednost je klíčová a je zásadní pro udržení dobrých návyků a pro dosažení vašich cílů. Je také dobrý nápad, aby cvičení obsahovala silový trénink, protože tím si vybudujete štíhlé svalstvo a spálíte více tuku. Já používám HITT (high intensity tactical training, vysoko intenzivní taktický trénink), což jsou krátkodobé cviky a kardio cvičení.

Kvalitní spánek, který pomáhá obnovit vaši energii, je také pro vaše tělo velmi důležitý. Rozhodně jsem pozorovala, jak mě celé tělo bolí, když jsem neměla dostatek hodin na spánek. Nakonec jsem použila Forever Garcinia Plus třikrát denně, protože obsahuje chrom, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi, dále Forever Therm dvakrát denně a nakonec můj favorit Argi+, prostě ho miluji!
V průběhu roku jsem zjistila, že mnoho z mých nových návyků má vliv na moji rodinku: Izzy (12) nyní chodí do posilovny a Max (10) miluje dělat doma shyby a kliky, a dokonce vymyslel miniprogram! Mám opravdu štěstí, že mám užasnou a pozitivní podporu od svého manžílka Jamese a celé mé rodiny – to je jen třešnička na dortu.


Sarah Matyjasik, světový F.I.T. atlet

Související produkty