Povstaňme společně

Článek najdete také v nejnovějším čísle časopisu Aloe Life 2/2018.


Není to jen jídlo. Je to „balíček naděje“. Maynor Aragon ví, že sen dokáže nasytit srdce a posílit odhodlání, i když nemáte dost jídla, abyste nasytili své tělo. Tohle se naučil na vlastní kůži jako 15letý sirotek z Nikaraguy.


Naučil se také, že hlad je velký pán. Kdyby nebyl ostražitý, sny by byly opět jen součástí jeho mysli a po čase by se rozplynuly jako dým. To je síla hladu. Dostáváte se kvůli němu do režimu přežívání, zvyšuje úzkost a vytlačuje z mysli všechny ostatní myšlenky.


Maynor jídlo nevnímal jen jako potravu. Představoval si ho jako naději. Pár hodin během dne, kdy se nemusel trápit nad tím, odkud bude mít další jídlo, a mohl myslet na něco jiného - hlavně na svůj sen stát se sportovním reportérem.


Pomocná ruka na těžké cestě


Maynorovi bylo teprve 11 let, když mu zemřela matka. Otce neměl, a tak začal bydlet s prarodiči. Když mu bylo 15, dozvěděl se, že domácnost prarodičů bude muset opustit, protože už nemohli vydělávat peníze, aby ho nasytili.


Maynor jako mnoho jiných dětí v Nikaragui, které se ztratí, jsou opuštěné nebo příliš slabé, aby jedly, nakonec požádal o pomoc organizaci Orphan Network. Právě v té době začal dostávat jídlo od nadace Rise Against Hunger. „Nebylo to jen o jídle a pomoci,“ vzpomíná Maynor. „Bylo to o tom, že někdo jako já dostal šanci přežít a udělat něco se svým životem. Chci, aby dobrovolníci, kteří jídlo balí, věděli, že to, co dělají, není jen jednoduché balení rýže a zeleniny do sáčku. Balí naději. Každé jídlo, každý odeslaný balíček, je balíček naděje, šance a lásky. Možná toho máme méně, ale nejsme méně.“


Maynor říká, že jídlo, které obdržel od nadace Rise Against Hunger, bylo odrazovým můstkem, který potřeboval, aby si začal plnit sny. Dnes je posluchačem 4. ročníku žurnalistiky a už dva roky vysílá v celostátním rozhlase.


A ano, je na dobré cestě stát se sportovním reportérem, protože má dva týdny praxe s vysíláním sportovních zápasů v Nikaragui.


„Chci být hlasem těch, jejichž příběhy čekají na to, abychom si je vyslechli,“ říká Maynor. „Jsem každé dítě, které jde spát hladové. Jsem každé dítě, které trpí nouzí. Jsem každé dítě, které snilo o životě bez hladu. Jsem každé dítě, které využije svůj potenciál.“


Spoločnosť Forever Living Products sa zaviazala bojovať proti hladu a chudobe


Zakladatel společnosti Forever Living Products Rex Maughan je také zakladatelem a generálním ředitelem charitativní nadace Forever Giving, jejímž cílem je zlepšovat životy lidí bojem proti hladu a chudobě.


Partnery nadace Forever Giving jsou organizace jako Rise Against Hunger - mezinárodní charitativní organizace zaměřená na boj proti hladu, která distribuuje potravinové balíčky těm nejzranitelnějším lidem na světě a poskytuje jim pomoc, která jim mění životy.


V roce 2017 si společnost Forever Living dala za cíl zabalit do konce roku jeden milion takových potravinových balíčků. Pracovníci z různých centrál společnosti Forever na celém světě a tisíce nezávislých Forever Business Ownerů spojili síly a společně balili balíčky s vysoce výživnou směsí obilovin, která obsahovala obohacenou rýži, sójové bílkoviny, sušenou zeleninu a přidané vitaminy.


Je neuvěřitelné, že svět Forever dokázal svůj cíl překročit a Foreveráci po celém světě zabalili téměř dva miliony jídel! Díky tomuto úsilí je dnes společnost Forever jedním z největších dárců nadace Rise Against Hunger na světě.


Partnerství mezi Forever Living Products a nadací Rise Against Hunger má za cíl dále rozvíjet charitativní práci. Od vzniku nadace Rise Against Hunger v roce 1998 se její poslání neuvěřitelně rozšířilo a v současnosti se zaměřuje na udržitelný rozvoj komunit, soběstačnost a posílení postavení a poskytování přímé výživy v dobách krize a v rámci každodenních potřeb.


Nadace Rise Against Hunger dnes pomáhá komunitám prostřednictvím programů, které propagují metody v zemědělství, obchodní dovednosti, učňovské vzdělávání a přístup na trh, jakož i vzdělávání místních obyvatel v oblasti ochrany plodin před klimatickými změnami. Díky všem těmto neocenitelným zdrojům se místní lidé učí, jak přebudovat a zachovat hospodářství, což jim poskytuje práci a v konečném důsledku naději.


Snahou společnosti Forever je pokračující růst nadace Rise Against Hunger a můžeme s hrdostí oznámit, že Forever rodina je na dobré cestě dosáhnout svého cíle zabalit do roku 2020 pět milionů jídel!


 DO TÉTO CHVÍLE BYLO ZABALENO CELKEM 1 897 718 JÍDEL  Raise Against Hunger v ČR a SR


Přijďte podpořit i vy dobrou věc. Přidejte se ke skvělému kolektivu Forever dobrovolníků a přijďte nám pomoci bojovat s hladem ve světě. Raise Against Hunger se koná dne 3.11.2018 v X-Bionic Sphere Hotel v Šamoríně - Čilistově. Pro bližší informace nás můžete sledovat na Facebooku.