Docieraj daleko, podróżuj razem

Często jestem pytany, jakim sposobem osiągnąłem w życiu tak wiele. Jak już mówiłem, nie ma jakichś szczególnych sekretów sukcesu. To raczej suma wielu działań, obejmujących ciężką pracę i pozytywne nastawienie. Jednak jedną z moich kluczowych strategii jest to, co – ucząc tego dzieci – nazywamy „dzieleniem się”, a co w późniejszym wieku staje się nam bardziej znane jako praca zespołowa.


Uważam, że przy podejmowaniu decyzji lub wymyślaniu nowych koncepcji, warto mieć wsparcie zespołu. Jedno z moich ulubionych afrykańskich przysłów brzmi: „Jeśli chcesz podróżować szybko, podróżuj samotnie; jeśli chcesz dotrzeć daleko, podróżuj razem.”


Praca zespołowa oznacza większy namysł nad tym, co robimy, więcej kreatywnych opinii i większą szasnę na uzyskanie odpowiednich wyników.


Od niemal 40 lat jestem otoczony zespołem ludzi, którzy odgrywają kluczową rolę w długofalowym sukcesie Forever – od wspaniałych ludzi w Biurze Głównym do pracowników w biurach na całym świecie, jak również nasz Global Leadership Team Przedsiębiorców Forever. Ludzie ci nie tylko wywierają fachowy wpływ na nasz biznes i kierunek Forever, ale stali się mi bliscy osobiście, towarzysząc mi w tych trudniejszych, ale i najlepszych momentach mojego życia.


Można śmiało powiedzieć, że bycie otoczonym przez zaufanych, pozytywnych ludzi w znaczący sposób uprzyjemnia podróż do sukcesu.


Niedawno straciliśmy osobę, która była bardzo bliska rodzinie Forever, osobę, która również ceniła pracę zespołową. Od 2001 r. dr Maria Idigo inspirowała nas do wspólnej pracy nad spełnieniem marzeń.


Maria, razem ze swoim wspaniałym mężem Clementem, odegrali kluczową rolę w rozwoju rynku afrykańskiego i wywarli pozytywny wpływ na życie wielu tysięcy Forever Business Owners na świecie. Dziękujemy naszej „Afrykańskiej Królowej” i jesteśmy wdzięczni za dziedzictwo, jakie po sobie pozostawiła.


Umiejętność Marii do gromadzenia wokół siebie ludzi, jej empatia i działania, by zmieniać Afrykę i świat dowodzą, że dzieją się lepsze rzeczy, gdy robimy je razem.


 

Forever Yours,

Rex Maughan
CEO, Forever Living Products

Powiązane produkty