STANOVTE SI CÍLE, KTERÝCH DOSÁHNETE.

Jaro je tady, a tak můžete začít sezónu s tréninkem. Jak si ale nastavit cíl, který funguje? Doufám, že vás inspiruji a pomohu vám vybrat si nástroje pro stanovení cíle, který vám vydrží!

Výsledek vašeho cvičení je jen na vás a s těmi správnými doplňky můžete efektivněji dosáhnout svých cílů a cítit se lépe i během nejtěžších částí vaší cesty. Pokud jde o mé cvičení, nesnažím se ho ošidit a to samé platí i pro moji stravu. Argi+ spolu s Fovever Pro X2 jsou mými oblíbenými doplňky stravy pro doplnění kalorií, které mě nenechají na holičkách.

Můj největší tip k dosažení vašich fitness cílů je v první řadě vědět, co chcete a proč. Následně si vytvořte plán jak ho docílit. Pracujte s milníky, velkými i malými, a po dosažení každého milníku si dávejte odměny, které posílí vaše odhodlání a pomohou vám k dosažení konečného cíle. Možná začnete tím, že se odměníte půl hodinou sledování televize týdně či si dopřejte dezert jednu noc v týdnu. Ať je to cokoliv, zapište si to a pracujte na tom.

Vaše příprava se liší v závislosti na tom, jaký máte cíl. Pokud je vaším cílem účast v závodě s pevně nastaveným časovým limitem, je to měřitelné a máte stanovenou lhůtu. Připravte se fyzicky i psychicky na únavu a bolest, které vás mohou během závodu potkat. Přidejte tyto prvky do svého tréninkového plánu a přemýšlejte o nich.

Pokud je vaším cílem zhubnout a cítit se zdravěji, musíte provést změnu životního stylu. Je potřeba přemýšlet o tom, jak dlouho budou jednotlivé kroky trvat, a co se stane, když dosáhnete svého cíle a změníte svůj životní styl. Zapište si věci, kterých jste nikdy nebyli schopni dosáhnout v minulosti, ale které jste vždy chtěli, jako například účast na půlmaratonu či se naučit jezdit na kole. Když dosáhnete svého fitness cíle, udělejte něco z tohoto seznamu.

Mentální část je důležitá při nastavování vašeho cíle. Musíte být připraveni na své vlastní reakce a komfortně přijímat pozitivní výsledky, které vás čekají. Na konci se budete cítit lépe a budete hrdí na své výsledky. A pamatujte, cíl, ať je jakýkoli, se vždy týká osobního rozvoje a úsilí být lepším člověkem.


Nick Soderblom
Švédsko, Extremní Sporty
Světový F.I.T. Team

Související produkty