Jak wyznaczyć cele fitness na Nowy Rok?

Wytrwanie w noworocznych postanowieniach jest jak przebiegnięcie maratonu. I podobnie jak w przypadku maratonu, wiele osób odpada jak tylko ucichnie echo strzału startera. Jeśli i Ty rok po roku odpadasz w przedbiegach, być może nie jest to kwestia celów, ale tego, jak podchodzisz do ich realizacji.


W tym roku możesz osiągnąć wszystko, co zamierzysz, a my przygotowaliśmy listę wskazówek, które pomogą Ci dotrzeć do mety.  


Wyznacz mierzalne cele 


Zgodnie w wynikami badania, opublikowanymi przez American Psychological Association, ludzie, którzy regularnie monitorują swoje postępy, mają większą szansę na osiągnięcie swoich celów. Dlatego tak ważny jest wybór fitness planu, który jak najbardziej ułatwia monitorowanie i śledzenie postępów.


Program F.I.T. od Forever został zaprojektowany właśnie tak, by łatwo było monitorować postępy. Dostępne są w nim opcje dla każdego poziomu sprawności oraz niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić kilka kilogramów, zbudować tkankę mięśniową czy po prostu poprawić dietę i odżywianie. Aplikacja F.I.T. do pobrania na urządzenia mobilne ułatwia przestrzeganie zaleceń i śledzenie postępów. Więcej informacji o F.I.T. znajdziesz tutaj.


Wyznacz cele, które możesz zrealizować z przyjaciółmi i partnerami  


Nic tak nie pomaga wytrwać na właściwej drodze do fitnessowego celu jak odrobina przyjaznej rywalizacji.  Dzielenie celów z przyjaciółmi może stać się również znakomitym źródłem wsparcia i motywacji. 


Czy przychodzi ci do głowy ktoś z twojego otoczenia, kto może mieć podobne do twoich cele fitness na 2019 rok? Zaangażuj innych w działanie i razem dążcie do zmiany na lepsze. Zaplanujcie grupowe treningi lub wędrówki, dzielcie się sprawdzonymi przepisami kulinarnymi i śledźcie wzajemne postępy.


Wyznacz osiągalne cele


Na początku skup się na celach, które możesz osiągnąć. Na przykład, możesz zobowiązać się do zamiany jednego posiłku dziennie na baton Forever Fast Break  lub do przejścia CLEAN 9 w pierwszym miesiącu 2019 roku 


Tak samo możesz zrobić z celami treningowymi. Zamiast stwierdzenia, że chcesz schudnąć 10 kg, zapisz bardziej konkretny cel, taki jak np. godzina na siłowni trzy razy w tygodniu. Dzięki temu łatwiej ci będzie osiągnąć tygodniowy cel, a przy okazji może się okazać, że nie tylko zrealizujesz swoje długoterminowe zamierzenia, ale wręcz je przewyższysz. 


Wyznacz cele, które można skalować 


Ten punkt idzie w parze ze stawianiem sobie osiągalnych celów. Każde małe zwycięstwo to kolejny krok w kierunku większego osiągnięcia. W miarę jak będzie ci ubywało kilogramów, a przybywało sił i wytrzymałości, twoje początkowe cele przestaną być wyzwaniem i będziesz gotów przejść do następnego etapu.


Z czasem, coraz łatwiej będzie ci realizować program treningowy, co oznacza, że należy stopniowo zwiększać jego intensywność. Wydłuż dystans biegu lub zwiększ jego tempo, sięgnij po cięższe hantle lub zintensyfikuj ćwiczenia 


Zadbaj o narzędzia, które pomogą ci osiągnąć cele  


Nie tylko wyznacz sobie cele, ale przygotuj także listę potrzebnych narzędzi i zasobów, które zwiększą twoje szanse na sukces. Na przykład, jeśli najważniejsza jest dla ciebie utrata wagi, zastanów się, jakie suplementy lub zamienniki posiłków pomogą Ci w osiągnięciu tego celu 


Forever Therm to innowacyjny suplement, który wspiera poziom energii i metabolizm. Kiedy wesprzesz nim zdrową, niskokaloryczną dietę, może przyspieszyć spadek wagi 


Bardziej aktywny tryb życia wymaga również większej uwagi, czy dostarczasz organizmowi potrzebnych mu substancji odżywczych. Codzienna porcja Forever Aloe Vera Gel wesprze układ trawienny i oczyszczanie przewodu pokarmowego 


Forever Move to nowoczesny suplement wspierający zdrowie mięśni i stawów. Warto zadbać o stawy dla dłuższych, bardziej produktywnych treningów. Forever Move zawiera mieszankę dwóch efektywnych składników, czyli sproszkowane skorupki jaja kurzego oraz ekstrakt z ostryżu długiego, który dba o prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego. 


Odpowiednie nastawienie i umiejętne wyznaczanie celów sprawią, że noworoczne postanowienia treningowe staną się rzeczywistością. Porozmawiaj z Przedsiębiorcą Forever, aby dowiedzieć się, które produkty mogą pomóc ci w osiągnięciu celów fitness lub jak dołączyć do grupy F.I.T. 

Powiązane produkty