Ļaut aiziet no pagātnes

Ja "ģeniālais ir padarīt sarežģīto vienkāršu", tad Baboon Rafiki bija ģēnijs.  Daudzi no jums ir noskatījušies Karali Lauvu un būs iepazinuši Rafiki, ka viņš filmās dalās ar savu gudrību un novērojumiem, ar visiem, kas klausās. Vienā ainā, Simba raud, ka pārmaiņas ir grūtas un viņš bēdzis no pagātnes pārāk ilgi.


Bez līdzjūtības Rafiki iesit viņam pa galvu ar nūju.

Simba atgrūž. “AUČ…kāpēc tu to izdarīji?”

Rifiki atbild, “tas van svarīgi, tā jau ir pagātne!’

Simba: “Jā, bet joprojām sāp!”

Rafiki: “Pagātne var sāpēt. Bet kā es to redzu, tu vari vai nu bēgt no tā, vai mācīties no tā.”

Pagātne ir lieliska skola un tik daudz var mācīties no mūsu pieredzes. Mums visiem ir fantastiskas atmiņas, kas piepilda mūs ar optimismu un cerību. Bet mums ir arī daudz kļūdu un neizdarītā, kas piepilda mūs ar bailēm un šaubām. Mums ir jābūt uzmanīgiem, ka ar agrākajiem zaudējumiem ierobežojam rītdienas uzvaras. 

Zinu, to ir grūti izdarīt. Emocijas, ko mēs jutām sliktajos laikos, šķiet, ir tik spēcīgas un viegli atcerēties un prieks, ko mēs jutām labajos laikos var sajust īslaicīgi un gandrīz neiespējami aptvert. Bet, es gribu, lai jūs domājat uz brīdi par kalnu riteņbraukšanu vai pārgājienu. Princips ir tāds pats. Ir viegli atcerēties daļu augšup. Tas jāveic ilgāk un prasa vairāk pūļu, bet uzmundrinošā lejup daļa notiekt tik ātri, ka pat ir grūti atcerēties to! 

Bet kāmēr par to domājat, kilometri augšup ir pilnīgi vienādi ar kilometriem lejup. Es ticu, ka tas ir tas pats kā dzīvē. Ja pastāv veids, kā novērtēt labus laikus un sliktus laikus, esmu pārliecināts, ka labais varētu atsvērt slikto. Neļauj skaļām šaubām apklusināt cerību, kas ir raksturīgi mums visiem.

Tātad, ja sajūtat nevēlēšanos vai bailes, kad jūs veidojat savu biznesu un radāt savu mantojumu, vai arī, ja  jūtat neuzticību, pamatojoties uz īsu momentu no jūsu pagātnes - padomā par Rafiki un iztēlojies savā prātā. 

Neaizmirsti, “…nav svarīgi, tā ir pagātne!”


Vienmēr Jūsu,

Rex Maughan
CEO, Forever Living Products

Saistītie produkti