Słuchając wewnętrznego głosu

Albert Einstein powiedział kiedyś: "Wierzę w intuicję i inspirację. Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Wiedza ma swoje ograniczenia, podczas gdy wyobraźnia obejmuje cały świat, stymulując postęp i inicjując ewolucję”. Dziwi Was, że genialny naukowiec i jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów w historii świata uznawał prymat wyobraźni nad wiedzą? Być może trudno w to uwierzyć, ale te nieuchwytne kwestie, takie jak „przeczucie” naprawdę są pomocne i odgrywają znaczącą rolę w prowadzeniu biznesu.


Einstein znany był z tego, że „wsłuchiwał” się swoje sny, dzięki temu odkrywając wiele ze swoich teorii naukowych. Choć intuicja może nie brzmieć jak praktyczne narzędzie podejmowania decyzji, niemniej liderzy biznesu dostrzegają zasadność słuchania „przeczuć”. Nie tylko po to, by pomogło im to odnieść sukces, ale również wywierać większy wpływ na otaczający świat.


Rex nie raz pokazał mi moc słuchania tego wewnętrznego głosu. Intuicyjni liderzy, tacy jak Rex, są wyjątkowo dobrzy w wielu dziedzinach – prosperując, gdy ktoś im mówi, że sukces jest niemożliwy, realizując swoją wizję i podejmując decyzje z przekonaniem o ich słuszności.


Najbardziej znacząca cecha lidera, jakiej nauczyłem się od Rexa odnosi się do podejmowania decyzji – zadawaj właściwe pytania i podejmij decyzję, w której na pewno wytrwasz. Taka pewność nie wynika bezpośrednio z umiejętności skalkulowania czy dana decyzja jest dobra czy zła, choć czasem faktycznie do tego się to może sprowadzać. Jednak najtrudniejsze decyzje to te, które musisz poczuć od środka.


Kiedy Rex przyglądał się branży marketingu wielopoziomowego, wiedział, że ma ona ogromny potencjał. Natomiast nie znał jeszcze wtedy potęgi aloe vera. Kiedy znalazł surowiec, który (co okazało się dopiero później) stał się światowym fenomenem, miał wątpliwości. Od sceptyków słyszał, że taki rodzaj biznesu nie wypali.


Dla właściciela firmy nie ma nic ważniejszego niż głębokie przekonanie. Czasem, niepowodzenie jest nieuniknione. Jednak najważniejsze jest wewnętrzy instynkt, który mówi ci, że robisz dokładnie to, co powinieneś. Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić jako swoją przyszłość, możesz to zrealizować.


2018 jest kluczowym rokiem dla marki Forever. Przygotowując się do pokazania Wam innowacji i nowych produktów na Global Rally, musimy docenić nasz wewnętrzny głos. Bez niego nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy i nie rozwijalibyśmy wciąż Forever. Znajdźcie sposób na to, by wyobraźnia inspirowała Was biznes. Wsłuchajcie się w swoją intuicję, a następne 40 lat będzie równie ekscytujące jak te poprzednie.Keep Smiling,
Gregg Maughan