Natalie Valenti Perakende Satış ve Müşteri Memnuniyeti İle İlgili Bilgiler Veriyor

Sapphire Manager ve İskoçya'nın bir numaralı Forever İş Sahibi Natalie Valenti, müşterileri ile nasıl ilgilendiğini ve perakende satışları teşvik ettiğine dair tecrübelerini bizimle paylaşıyor...

Satın aldığım Forever ürünlerinin en azından 10CC'sini her ayda perakende satış ınıyapmak hedefim ve işimi bu şekilde yapmaktan gurur duyuyorum. Assistant Supervisor olduğumda da yaptığım buydu ve Sapphire olduğumda da aynı şeyi yapıyorum. Doğrudan Satış işindeyiz ve müşterilere ulaşmak ve müşterilerle ilişkiler kurmak bizim işimizdir. Gelirinizi kontrol edebilir ve bir ürünün perakende satışı ile her gün para kazanabilirsiniz; Benim yaptığım hataya düşmeyin! İlk başladığımda dizüstü bilgisayarımı kullanmadım ancak işimiz Facebook'da şeyler satmak değil. Ortaya çıkmak ve aslında insanlarla konuşmaktır ve o zaman perakendecilik gerçekten eğlenceli bir şey haline gelecektir.

İşte perakende ürünler konusunda benim en sevdiğim beş yol:

01 / ÜRÜN PARTİLERİ
Bu, doğrudan satışın geleneksel fakat etkili bir yoludur ve unutulmamalıdır. Ürün partileri, evde ayda bir kez denemek ve taahhüt etmeniz gereken, gelir üreten bir faaliyettir. Bunu yapmak beni nerede olduğum konusunda bilgilendirdi ve CC hedefime ulaşmamda yardımcı oldu, ancak aynı kişileri partiye davet etmeye devam edemezsiniz. Yapmaya başladıklarım diğer yerel işletmelerle ortak çalışmak; tanıdıklarını getiriyorlar ve ben de benimkileri getiriyorum. Örneğin, kendi soya bazlı mumlarını yapan bir bayanla tanıştım böylece o ve müşterileri partime geldi ve ikimiz de yaptıklarımızı paylaştık. Diğer MLM şirketlerinden olan insanlarla iş ortaklığı yapmaktan kaçınırım ve benzer ürünleri satan insanlarla ortak olmaktan da kaçınırım.

Yeni iseniz, ilk ayınızda iki ürün lansmanızı öneririm; Biri öğleden sonra, diğeri Akşam. Bir pazar günü, bir öğleden sonra çayı, bir cuma günü, ise bir akşam buluşulabilir, ancak her ikisini de davet ederek hangisine gideceklerini seçebilirler. Onlara bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı verin; böylece belirli bir noktadan ayrılabilirler ve ürün hakkında ne söyleyeceklerini soracak ipucu kartları kullanabilirler, çünkü misafirleriniz katılmaya karar verirlerse, Aktivitenin yeniden oluşturulması kolay olacaktır. Ayrıca, örnekleri içeren ürün poşetlerini de verebilirsiniz, ancak ürünü satın aldıktan sonra yalnızca bunu sonuna kadar yapabilirsiniz.

02 / DENEYİM PAKETLERİ
Müşterilerinizin neler yaşamasını istersiniz ve nasıl hatırlanmak istersiniz? Ürünleri gruplamaktan ve bunları müşterilere nasıl sunduğunuzdan son derece yaratıcı olabilirsiniz. Paketlerimde her zaman bir Aloe Çiçeği Bitkisel Çay poşeti, bir Ferrero Rocher ve bir dergi bulunur (Aylık Dergi bunun için mükemmeldir), çünkü evde bir yüz maskesi ile şımartıcı bir gece geçiriyorsam, bir fincan çay isterim, Çikolata ve iyi bir dergi muhakkak bana eşlik etmelidir! İnsanlara sağladığınız deneyimi her zaman düşünün.

Ürünleri farklı şekillerde sunabilirsiniz; Bazı insanlar sepet kullanmayı sever, ben şahsen renkli zip poşetlerinden hoşlanırım, çünkü bunlar arabada harika duruyorlar. Dışarıda olduğunuzda ve insanları dinlediğinizde, birisinin deneyecek bir ürün vermesini isteyen bir şey söylediğini duyabilirsiniz. Deneyim paketlerinin kullanışlı olduğu yer - Ben umarım beni dinlemezsin, ama arabamda bunun için kesinlikle harika bir şey var 'diyorum.

İnsanlar iş fırsatı için hayır derken deney paketleri için farklı şeyler düşünüyorlar. Hep şöyle derim: 'Bu harika; herkes için  ürünlerin olduğunu biliyorum. Bana adresini ver, sana biraz teşekkür ederek bir deneyim paketi göndereyim. '

Eğer iş ile liderlik ediyorsanız, ürünlerle her zaman işinizi takip edebilirsiniz!

03 / YÖNLENDİRMELER
En başarılı Profesyoneller müşterilerinin yönlendirmerleri ile hareket ederler. Ağızdan ağıza size başarı getirir ve müşteri hizmetleri bunu etkiler. Basit bir çizgi kullanın 'kimin yararlanabileceğini düşündüğünüz başka kimleri tanıyorsunuz?' 'Biliyor muydun ...' diyebilirler, hayır diyebilirler, ancak 'kim tanıdıklarını' size söyleyecekler. Güvenilir bir arkadaşınızdan gelen bir tavsiyeden başka etkili birşey olamaz; bu nedenle iş dünyasındaki güven ve bütünlük kesinlikle her şeydir. Gittiğiniz her yerde nereye gideceği bilen bir kişi olun!

04 / FİKİRLER
Bazı fikirler ile kazara karşılaşıyorum. Eskiden bir yoga öğretmeni idim, şimdi elimden geldiğince yoga yapıyorum. Yaklaşık bir buçuk yıl önce bir yerel yoga sınıfına gittim ve sınıftan çıktığımızda bir bardak Hindistan Cevizi suyunu bana verdiler. Sonra merak ettim, aloe ile de aynı şeyi yapabilir miydim.

Bu artık ekibimizde büyük bir şey haline geldi - bunu spor ve fitness derslerinde yapmanız yeterli değil. Bunu ebeveyn / öğretmen toplantılarında ve başka gruplarda yaptım, ancak elbette önce toplantı veya etkinlik sahibinden izin istediğinizden emin olmanız gerekir. Aslında bir şey satmak zorunda değilsiniz, sadece Forever Aloe Vera Jel tepsisi ile gidersiniz
NATALIE'NİN İPUÇLARI
Müşteri hizmetleri: Kötü müşteri hizmetleri bir markayı gerçekten etkileyebilir. Bu nedenle, birinin gününde nasıl bir fark yaratabileceğinizi düşünerek gerçekten müşteri hizmetleri düşünmeniz önemlidir. Müşterilerinizi hiçbir şekilde kabul ettirmeye çalışmayın ve bu, güven inşa ettiği için hayatlarında sürekli olduğunuzdan emin olun.

Kendi profesyonelliğinizi bulun: Aloe Vera uzmanı olmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine tutkuyla ve güvenle konuşabileceğiniz beş veya on en iyi ürünü seçmeyi deneyin.

Takvim: Takvim de yer alan özel günleri unutmayın, ona göre ürünleri seçin ve ne zaman gerektiklerini düşünün; Ne yaklaştığına, ör. Anneler Günü, Paskalya vb.

Perakende Satış Fiyatını anlamak: Forever ürünlerinin fiyatı yüksek olabilir ama ürünler son derece kalitedir. Piyasa da daha ucuz aloe ürünleri var, ancak bir nedenden dolayı daha ucuz. Hiçbir zaman Forever ürünlerinden asla vazgeçmeyin - yalnızca kendinizi iyi hissedin.

'Kimleri Tanıyorsunuz?' Listeniz: Listenizin, ürünlerden faydalanabilecek insanlar bulabileceğinizi bildiğiniz yerel işletmeleri içerdiğinden emin olun. Örneğin, güzellik salonlarının cilt bakımından fayda sağlayacak insanlar olacağını biliyorum. Güzellik Salonunuzu yazın ve oraya gidin!