Niyc Pidgeon Serisi: Mutluluk ve Başarı

Çoğu zaman belirli bir hedefe ulaştığımızda, belirli bir gelir seviyesine eriştiğimizde ya da belirli bir başarı seviyesini tecrübe ettiğimizde gelecekte mutlu olacağımızı düşünürüz.


Aslına bakılırsa, başarılı olmak için önce mutlu olmak gerekir.


Geleneksel mantığı tersine çevirmek genel kanının aksi gibi görünebilir ya da bu daha önce duyduğunuz ama gerçekte asla inanmadığınız bir şey olabilir. 


Ancak mutluluğun başarı için temel olduğu Pozitif Psikoloji bilimi tarafından kanıtlanmış bir şeydir.


Aşağıdaki tabloda neden mutlu insanların daha başarılı olduğunu (ve çok daha fazla para kazandığını) görebilirsiniz.  Mutluluğunuzu başarınız ya da belirli bir gelir seviyesi ile ilişkilendirmek ne kadar mutlu olacağınız konusunda sizi gerçek anlamda sınırlar ve şu anda tecrübe ediyor olabileceğiniz olumlu şeyleri başka bir güne ertelemenize sebep olur.


Mutluluğunuz ile ilgilenmek size birden fazla yarar sağlar;

Mutlu İnsanlar Sağlıklı Olma Eğilimi Gösterir
 


Stres, sağlığınız için çok zararlıdır. Mutluluğu bulduğunuzda refahınızı yükseltecek ve stres seviyenizi düşüreceksiniz ki bu da daha fazla şey yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Tanıtımını yaptığınız ve paylaştığınız ürünler ve yaşam tarzı konusunda mükemmel bir rol model olduğunuzu bilerek daha enerjik hissedecek ve çalışacaksınız. 


Mutlu İnsanlar Yüksek Performans Sergiler


Mutlu olmak bulaşıcıdır. Daha üretken olmanızı ve daha iyi kararlar vermenizi sağlar, böylece daha iyi bir performans sergilemeniz muhtemel anlamına gelir.


Sistem ya da kurallar gibi şeyleri tanıtmak mutluluğunuz kadar olmasa da performansınızı arttırmaya yardımcı olabilir.


Bu nedenle, bir dahaki sefereyaptığınız şey konusunda daha iyi olmak istiyorsanız, sevdiğiniz şeyleri yapmaya odaklanın. Mutlu olmaya odaklandığınız zaman, kendinizi çok daha fazla şey öğrenmeye açmış olursunuz.


 


Mutlu İnsanlar Çözüm Odaklıdır
 


Mutlu insanlar, neyin yanlış olduğu konusunda endişelenmek ya da ona odaklanmak yerine neyin doğru gittiği konusuna odaklanmayı, iş ve yaşama yönelik yaklaşıma dayalı güçlü yanları almayı tercih eder.


Mutlu insanlar daha az şikayet ederler, daha geniş bir zihniyete sahiptirler ve problemler konusunda daha yaratıcı çözümler sunarlar. Bu durum, olumsuzlukların üstesinden gelebileceğiniz ya da ilerlemesini daha kolay engelleyebileceğiniz ve devam etmek için kendinizi geliştireceğiniz anlamına gelmektedir.


Mutlu İnsanlar Kendilerine Yatırım Yaparlar
 


Bir Forever Business Owner olarak kendinizi geliştirmek ve işinizi büyütmek söz konusu olduğunda kendinize yatırım yapmanın ne kadar değerli olduğunu bilirsiniz. Büyümenizi desteklemek için dahilolacağınız şirket tarafından tanınma ve zengin eğitim fikirleri size sunulacaktır.


İyi hissetmediğinizde ya da biraz korku duyduğunuzda kendinizi ve öğrendiklerinizi ön plana çıkarma konusunda daha az eğilim gösterdiğinizin ancak kendinizi ve öğrendiklerinizi ön plana çıkardığınızdaise sonuç itibarıyla daha iyi hissettiğinizin farkına varmış olmalısınız.


Kendinize yatırım yapmak sizi başarı yolunda daima ileri götürür. 


�menizi desteklemek için dahilolacağınız şirket tarafından tanınma ve zengin eğitim fikirleri size sunulacaktır.


 


İyi hissetmediğinizde ya da biraz korku duyduğunuzda kendinizi ve öğrendiklerinizi ön plana çıkarma konusunda daha az eğilim gösterdiğinizin ancak kendinizi ve öğrendiklerinizi ön plana çıkardığınızdaise sonuç itibarıyla daha iyi hissettiğinizin farkına varmış olmalısınız.


Kendinize yatırım yapmak sizi başarı yolunda daima ileri götürür. Mutlu İnsanlar Daha İyimserdir


Bardağın yarısı dolu mu, yoksa boş mu? Bu herkes tarafından bilinen ve neredeyse klişe olmuş ancak bilimin pek gerçekçi bulmadığı bir sorudur.


İyimser olmak, daha çok başarı elde edilmesine, daha hızlı bir şekilde hedeflere ulaşılmasına ve hatta daha uzun yaşamaya yardımcı olmasıyla bilinir (Yaklaşık 7 ekstra sağlıklı yıl, kesin olarak).


Eğer mutluysanız, daha iyimser olmanız, her şeye umutla bakmayı seçmeniz ve iyi şeyleri seziyor olmanız daha olasıdır.


Bu nedenle, eğer bardağın doluluğu ile ilgili soru size sorulursa, cevabın “dolu, fazlasıyla dolu hatta taşıyor!” şeklinde olduğunu unutmayın.Mutlu İnsanlar Daha Üretkendir


Eğer ruh haliniz iyiyse, daha başarılı olursunuz. Hayatın Gerçeği. Pozitif duyguların beyninizin çalışmasına yardımcı olduğu ve yaptığınız aktivitelerin bir görev gibi görünmekten çıktığı anlamına geldiğini geçtiğimiz haftalardaki makaleden biliyorsunuz.


Mutluluğunuzu her gün zenginleştirmeyi seçerek motivasyonunuzu arttırır ve bu başarı listesi üzerinden ilerleme kaydedersiniz.  


Mutluluğunuza odaklanmak için herhangi bir nedene ihtiyacınız varsa, ben size burada altı tane verdim.


Kendinizi ve çevrenizdeki insanları gülümsetmek için bugün bir şeyler yaptığınızdan emin olun.Saygılarımla,


 


Yüksek Pozitif Psikolog CTTLS IPPA
Hay House Yayınevi Yazarı
 


Niyc Pidgeon Kimdir?


Niyc pozitif psikolojiyi kullanarak 2020 yılına kadar milyonlarca insana yaşamlarını değiştirmeleri konusunda yardımcı olmak misyonu yüklenen Yüksek Pozitif Psikolog ve Global Başarı Koçu’dur.


Niyc, İngiliz’dir ve yakın bir zamanda İngiltere’deYılın Genç Girişimcisi ödülünü kazandı ve şu anda Los Angeles’ta yaşıyor. Kişisel şüphe ve tükenmişliğin üstesinden gelmeleri ve hayatlarında eğlenceyi, kişisel gücü ve durdurulamaz başarıyı yaşamaları için insanlara yardım etmek, onlara koçluk yapmak ve onlarla konuşmak için dünyayı dolaşıyor.


Niychalihazırda başarı için yüzlerce FBO’ya koçluk yaptı. Hay House Yayınevi tarafından basılan 30 Günlük Mutluluk Rehberi, Şimdi Sizin Şansınız kitabını (30 DayHappiness Guide, Now Is YourChance) Amazon üzerinden ön sipariş ile edinebilirsiniz.www.niycpidgeon.com
https://www.facebook.com/niycpidgeon
https://www.twitter.com/niycpidge
https://www.instagram.com/niycpidge/
Pre-order your copy of Now Is Your Chance http://amzn.to/2cpLW13