Úspěch si hýčkejte a dopřejte mu čas dozrát


Bambus je jedinečná rostlina v tom, že oproti ostatním rostlinám a plodinám jí trvá déle, než vyroste.


Možná se ptáte, co má bambus společného s Forever, když jsme společnost s produkty z Aloe vera. Bambus sice nemá mnoho společného s Forever nebo s našimi produkty, může nám však udělit cennou lekci, která má mnoho společného s naším podnikáním.


Povím vám jeden příběh o farmáři, který se rozhodl, že chce od života víc než jeho sousedé. Kukuřice, pšenice a ostatní plodiny byly spolehlivé, avšak nevedly jeho život tam, kam chtěl on. V nedalekém městečku se od někoho dozvěděl, že bambus by mohl jeho rodině přinést velké bohatství, pokud by byl ochoten vytrvat po celou dobu jeho pěstování a sklizně.


Farmář se pustil do práce a zasel novou plodinu, navzdory nedůvěře okolních farmářů. Věřil, že jeho nový podnik pomůže jeho rodině, a že trpělivost jim zajistí úspěch a blahobyt na mnoho dalších let.


Uběhl rok a ostatní farmáři měli plné ruce práce se sklízením své úrody a jejím prodejem na trhu. Statečně čelil jejich výsměchu, když se chlubili svojí úrodou a tím, jak jim vydělala na další podnikání. Jeho bambus zatím nevystrčil ještě ani lísteček.


Dál s hlavou sklopenou obdělával svoje bambusové políčko a přitom věřil, že jeho rostlinky vyrostou a naplní svůj potenciál. Další rok minul, potom další, až přišel čtvrtý rok poté, co semínka zasel, když rostlinky bambusu začaly vyrůstat ze země a každý den vyrostly o pořádný kus. Během chvilky měl farmář skoro celý bambusový les, jeho investice se začala konečně naplňovat.


Po celé ty roky, přestože to vypadalo, že se nic neděje, kořeny rostlinek bambusu rostly a sílily, aby vytvořily silný základ, na kterém by mohly vyrůst do výšky.


Během našich oslav 40 let úspěchu Forever si musíme připomenout, jak je důležité vytrvat a jít svou vlastní cestou. I když ještě nevidíte hmatatelný výsledek, vaše úsilí se vyplatí.


Stejně jako farmář, který pěstoval bambus a nevěnoval pozornost ostatním, kteří nesdíleli jeho vizi, každý z vás si může vytvořit budoucnost, o jaké sníte, pokud budete na svojí cestě trpěliví a budete jí věřit.


Navždy Váš,


Rex Maughan