Sukces wymaga troski i czasu

Bambus to wyjątkowa roślina, ponieważ potrzebuje więcej czasu niż inne, by wyrosnąć.


Pewnie zastanawiacie się, co ma bambus do Forever, skoro jesteśmy firmą aloesową. Faktycznie, bambus może nie mieć wiele wspólnego z Forever czy naszymi produktami, ale może nam udzielić cennej lekcji, mającej wiele wspólnego z naszym biznesem.


Jest pewna historia o rolniku, który zapragnął osiągnąć w życiu coś więcej niż sąsiedzi. Kukurydza, pszenica i inne zboża dawały pewne plony, ale nie wiodły go w pożądanym kierunku. Od kogoś z pobliskiego miasteczka usłyszał, że bambus może przynieść jego rodzinie wielki dostatek – trzeba tylko ogromnej wytrwałości w uprawie.


Rolnik zdecydował się na nową uprawę, mimo wątpliwości sąsiadów. Był ufny w powodzenie przedsięwzięcia i pewny, że cierpliwość przyniesie jego rodzinie sukces i obfitość na wiele przyszłych lat.


Rok później wszyscy inni rolnicy uwijali się przy zbiorach i sprzedaży plonów. Nasz farmer stoicko znosił kpiny sąsiadów i ich przechwałki o plonach oraz zarobkach, które zainwestują w kolejne przedsięwzięcia. Bambus nie wypuścił nawet gałązki.


Rolnik nadal z pokorą doglądał pól bambusowych unikając, wierząc głęboko, że rośliny bujnie wyrosną. Minął następny rok, potem kolejny, aż w końcu cztery lata po siewie, bambus wystrzelił z ziemi, rosnąc niemal stopę dziennie. W krótkim czasie puste pole zmieniło się w las bambusowy, a inwestycja wreszcie przyniosła efekt.


Choć przez wszystkie te lata wydawało się, że nic się nie dzieje, korzenie bambusa rosły w siłę i rozrastały się, tworząc solidną podstawę, na której mogły wyrosnąć wysoko w górę.


Teraz, gdy świętujemy 40 lat sukcesów Forever, ważne jest byśmy docenili wartość wytrwałości w podążaniu własną ścieżką. Nawet jeśli jeszcze nie dostrzegasz namacalnych rezultatów, twoje zaangażowanie z pewnością się opłaci.


Podobnie jak ów rolnik, który zignorował tych, którzy nie dostrzegli jego wizji, każdy z Was może zbudować wymarzoną przyszłość, jeśli tylko uwierzycie w swoją podróż i z cierpliwością doprowadzicie ją do końca.

Forever Yours,
Rex Maughan