Zaséváme semínka inovace

Síla myšlenky nás může hrozně vystrašit. I skvělá myšlenka se nám může někdy zdát příliš silná a důsledky jejího úspěchu mohou být zdrcující. Pokud uspěji, co potom?


Existuje příběh o farmáři a jeho dvou synech, o kterém jsem nedávno v souvislosti s inovací ve společnosti Forever hodně uvažoval. Zamýšlel jsem se nad ním na začátku nového roku a našeho 40. výročí, kdy vyvíjíme mnoho produktů a děláme množství obchodů, a zabýval jsem se tím, jak může společnosti Forever pomoci v rozvoji během příštích 40 let. Jistý farmář přinesl jednoho dne svým synům domů hrst semen a požádal je, aby si každý velmi pečlivě vybral jedno semínko. První a zároveň starší syn si vybral krásné semínko. Mělo dokonalý tvar, bylo tmavé a lesklé. Z reakce svého otce hned věděl, že si vybral velmi dobře. Druhý syn si semínka pozorně prohlížel, vybral si průměrně vypadající semínko a hrdě se podíval na otce. Semínko možná nebylo tak dokonalé jako semínko jeho bratra, byl si však jistý, že je dobré. Oba chlapci si vzali své semínka a plánovali následující sezónu. Nejstarší si vzal své krásné lesklé semínko a ukazoval ho po celém městě. Obdivovali ho lidé zblízka i zdaleka a blahopřáli mu, že si vybral semínko, které mělo takovou jednoznačnou hodnotu. Mladší syn sebral své semínko a dal ho do země. Každý den ho zaléval a staral se o něj. Na konci sezóny farmář zavolal své syny, aby s ním šli na trh. Starší si dal semínko do kapsy, aby zjistil, jakou má hodnotu. Mladší si vzal velký meloun, který vypěstoval, polovinu z něj prodal a slušně vydělal. Druhou polovinu melounu rozřezal, aby z ní vybral semínka. Polovinu semen prodal a druhou vzal zpět do zahrady, aby zasel více melounů. Jeho bratr prodal své semínko za jednu penny.


Mladší syn nám prostřednictvím tohoto příběhu zanechal zajímavé ponaučení. Na začátku každé inovace je myšlenka neboli semínko. Když ho necháme, aby se vyvíjelo, může nabýt obrovskou hodnotu, vést k výraznému pokroku a k dalším skvělým nápadům. Nedávno jsme informovali o nové firemní politice, která se týká bonusu Gem Bonus, manažerů Gem Eagle a pohybů manažerů nahoru. Myslím, že je to skvělý krok do naší budoucnosti. Tyto inovace se nezrodili přes noc. Vyžadovaly hodně péče ze strany našich lídrů, kteří rozhodovali o tom, co bude nejlepší pro budoucnost našich FBO. Přeměna myšlenky na něco hodnotného není rychlý ani jednoduchý proces. Vyžaduje čas, energii, péči a podporu ostatních kolem vás. Může vás to i vystrašit, ale stojí to za to. Takže se pořádně držte a zaměřte se na pokrok. Jsme na rychlé cestě k vzrušující budoucnosti!


Naše snahy o uplatňování ducha inovace pokračují a při tom, jak informujeme o dalším pokroku společnosti Forever, vás vyzývám, abyste své obchody vnímali stejně. Musíte se také rozhodnout, jak naložíte se semínky inovace. Necháte je, aby se z nich vyvinulo něco plodné nebo usnete na vavřínech a nebudete mít úspěch?


S úsměvem,
Gregg Maughan