Ziarna innowacji

Potęga, jaka kryje się w nowych idach może niesamowicie onieśmielać. Nawet świetny pomysł może czasem wywoływać przytłaczające wrażenie, a myśl o skutkach jego powodzenia obezwładniać. Jeśli się powiedzie, co będzie dalej?


Kiedy rozważałem ostatnio innowacje Forever, nie mogłem zapomnieć o pewnej opowieści o rolniku i jego dwóch synach. Zaczynamy nowy rok – rok naszych czterdziestych urodzin – a nasze produkty i biznes ewoluują i zastanawiam się, w jaki sposób opowieść ta może pomóc Forever w dalszym rozwoju przez kolejne 40 lat.


Pewnego dnia rolnik przyniósł do domu garść ziaren i poprosił swoich synów, by rozważnie wybrali po jednym z nich. Starszy syn wziął piękne ziarno. Było idealnie ukształtowane, ciemne i błyszczące. Od razu wiedział, widząc reakcję swego ojca, że ​​dokonał bardzo dobrego wyboru.


Drugi, młodszy syn długo przeglądał ziarna, w końcu wybrał raczej przeciętne i spojrzał z dumą na ojca. Jego ziarno nie było może tak doskonałe jak to, po które sięgnął jego brat, ale był pewien, że jest dobre.


Chłopcy zabrali ziarna i zaczęli planować nową porę roku. Starszy syn pokazywał swoje błyszczące i piękne ziarno wszystkim w mieście, budząc powszechne uznanie. Ludzie zachwycali się cennym ziarnem i gratulowali wyśmienitego wyboru. Młodszy syn zasadził ziarno w ziemi. Każdego dnia podlewał je i pielęgnował.


Pod koniec sezonu synowie udali się z rolnikiem na targ. Starszy włożył ziarno do kieszeni, zastanawiając się, ile za nie uzyska. Młodszy wziął ze sobą duży arbuz, który wyhodował ze swojego ziarna. Jedną połówkę sprzedał za niezłe pieniądze, a z drugiej wyłuskał nasiona. Połowę z nich sprzedał, a resztę zatrzymał, by zasadzić kolejne arbuzy. Tymczasem jego brat sprzedał swoje ziarno za pensa.


Zachowanie młodszego syna daje nam ciekawą lekcję. Każda innowacja zaczyna się od pomysłu czy ziarna. Kiedy pozwolimy mu ewoluować, może niesamowicie zyskać na wartości, przyczynić się do ogromnych postępów i zrodzić kolejne wyśmienite pomysły – i tak dalej, i tak dalej. Niedawno ogłosiliśmy nowe zasady dotyczące Gem Bonus, Gem Eagle Managerów i awansu na pozycję Managera, które uważam za niesamowicie przyszłościowe. Innowacje te nie zrodziły się z dnia na dzień. To efekt długotrwałych starań naszych liderów i głębokiego namysłu nad tym, co będzie najlepsze dla przyszłości naszych FBO.


Przekucie idei w coś wartościowego nie jest ani szybkie, ani proste. Potrzeba do tego czasu, energii, troski i wsparcia otoczenia. Myśl o tym może przytłaczać, ale jest to zadanie, którego warto się tego podjąć. Trzymaj się więc mocno i skup na rozwoju. Mkniemy ku fantastycznej przyszłości!


Pozostajemy otwarci na innowacje i stale rozwijamy Forever – zachęcam byś i Ty spojrzał/-a na swój biznes w takim duchu. Podejmij decyzję, jak potraktujesz ziarna innowacji w swoim biznesie. Czy pozwolisz im rozwinąć się i wydać owoce, czy raczej spoczniesz na laurach, poprzestając na tym, co masz?Keep Smiling,
Gregg Maughan