Zasievame semienka inovácie

Sila myšlienky nás môže hrozne vystrašiť. Aj skvelá myšlienka sa nám môže niekedy zdať prisilná a dôsledky jej úspechu môžu byť zdrvujúce. Ak uspejem, čo potom?

Existuje príbeh o farmárovi a jeho dvoch synoch, o ktorom som nedávno v súvislosti s inováciou v spoločnosti Forever veľa uvažoval. Zamýšľal som sa nad ním na začiatku nového roka a nášho 40. výročia, keď vyvíjame mnoho produktov a robíme množstvo obchodov, a zaoberal som sa tým, ako môže spoločnosti Forever pomôcť v rozvoji počas nasledujúcich 40 rokov. Istý farmár priniesol jedného dňa svojim synom domov za hrsť semien a požiadal ich, aby si každý veľmi starostlivo vybral jedno semienko. Prvý a zároveň starší syn si vybral krásne semienko. Malo dokonalý tvar, bolo tmavé a lesklé. Z reakcie svojho otca hneď vedel, že si vybral veľmi dobre. Druhý syn si semienka pozorne prezeral, vybral si priemerne vyzerajúce semienko a hrdo sa pozrel na otca. Semienko možno nebolo také dokonalé ako semienko jeho brata, bol si však istý, že je dobré. Obaja chlapci si zobrali svoje semienka a plánovali nasledujúcu sezónu. Najstarší si zobral svoje krásne lesklé semienko a ukazoval ho po celom meste. Obdivovali ho ľudia zblízka aj zďaleka a blahoželali mu, že si vybral semienko, ktoré malo takú jednoznačnú hodnotu. Mladší syn zobral svoje semienko a dal ho do zeme. Každý deň ho polieval a staral sa oň. Na konci sezóny farmár zavolal svojich synov, aby s ním išli na trh. Starší si dal semienko do vrecka, aby zistil, akú má hodnotu. Mladší si zobral veľký melón, ktorý dopestoval, polovicu z neho predal a slušne zarobil. Druhú polovicu melóna rozrezal, aby z nej vybral semienka. Polovicu semien predal a druhú zobral naspäť do záhrady, aby zasial viac melónov. Jeho brat predal svoje semienko za jednu penny.

Mladší syn nám prostredníctvom tohto príbehu zanechal zaujímavé ponaučenie. Na začiatku každej inovácie je myšlienka alebo semienko. Keď ho necháme, aby sa vyvíjalo, môže nadobudnúť obrovskú hodnotu, viesť k výraznému pokroku a k ďalším skvelým nápadom atakďalej atakďalej. Nedávno sme informovali o nových firemných politikách, ktoré sa týkajú bonusu Gem Bonus, manažérov Gem Eagle a pohybov manažérov nahor. Myslím si, že je to skvelý krok do našej budúcnosti. Tieto inovácie sa nezrodili cez noc. Vyžadovali veľa starostlivosti zo strany našich lídrov, ktorí rozhodovali o tom, čo bude najlepšie pre budúcnosť našich FBO. Premena myšlienky na niečo hodnotné nie je rýchly ani jednoduchý proces. Vyžaduje čas, energiu, starostlivosť a podporu ostatných okolo vás. Môže vás to aj vystrašiť, no stojí to za to. Takže sa poriadne držte a zamerajte sa na pokrok. Sme na rýchlej ceste k vzrušujúcej budúcnosti!

Naše snahy o uplatňovanie ducha inovácie pokračujú a pri tom, ako informujeme o ďalšom pokroku spoločnosti Forever, vás vyzývam, aby ste svoje obchody vnímali rovnako. Musíte sa tiež rozhodnúť, ako naložíte so semienkami inovácie. Necháte ich, aby sa z nich vyvinulo niečo plodné, alebo zaspíte na vavrínoch a nebudete mať úspech?

S úsmevom,
Gregg Maughan