Siła pozytywnych afirmacji

Winston Churchill powiedział kiedyś, że „pesymista dostrzega trudność w każdej okazji, a optymista dostrzega okazję w każdej trudności.” Optymizm jest ważną siłą napędową sukcesu i może okazać się czynnikiem decydującym o tym, czy osiągniesz swoje cele czy nie. Ludziom o bardziej pozytywnym nastawieniu z reguły lepiej się wiedzie w każdym aspekcie życia – zarówno jeśli chodzi o osobiste spełnienie, jak i o osiągnięcia zawodowe. Shawn Achor, naukowiec z Harvardu, który przemawiał podczas Global Rally 2018, wykazał, że dzięki świadomej pracy, ludzie uważani za pesymistów mogą zwiększyć swój poziom optymizmu.


Innymi słowy, jeśli jesteś pesymistą lub masz skłonność, by w każdej sytuacji snuć czarne scenariusze, wcale tak nie musi zostać na zawsze. Możesz wyszkolić swój mózg, by z większą pogodą patrzył na ciebie i na świat.


Jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozpoczęcie takiego szkolenia są pozytywne afirmacje.


Czym jest afirmacja?


Pozytywna afirmacja to coś, co sobie mówimy, by pobudzić zmianę w sposobie myślenia i zbudować bardziej optymistyczny obraz siebie i otaczającego świata. Prawidłowo robione afirmacje z czasem mogą pomóc zwizualizować określone cele i wnieść w życie optymizm i wdzięczność.


Jak afirmacje mogą poprawić twoje życie:


- Afirmacje zaszczepiają optymizm, który jest ważnym elementem mentalnego i fizycznego zdrowia, a także sukcesu zawodowego


- Pomagają zachować priorytetowość celów oraz odpowiednią perspektywę


- Pomagają zwizualizować i zrealizować swój potencjał


- Codzienne afirmacje pomogą ci spojrzeć na siebie i innych w bardziej pozytywnym świetle


- Będziesz w większej zgodzie ze swoimi myślami i zyskasz kontrolę nad tym, co negatywne


Jak działają autoafirmacje


Jeśli nigdy nie stosowałeś/-aś afirmacji, warto zacząć od autoafirmacji. Według czasopisma Psychology Today, takie afirmacje mogą mieć one ogromne znaczenie, zaszczepiając w podświadomości pozytywne przesłanie. Może ono „nadpisać” negatywne treści, jakie mogłeś/-aś z czasem podświadomie nagromadzić. Spróbuj autoafirmacji przez kilka dni i zobacz, jak wpłynie to na twoje życie.


Kilka zasad, które mogą ci pomóc zwiększyć efektywność afirmacji:


1. Zawrzyj w afirmacji swoje imię.


2. Dodaj do afirmacji uczucie.


3. Uwzględnij w afirmacji cel.


4. Uzupełnij afirmację o nagrodę.


Afirmacje wdzięczności


Shawn Achor i jego zespół przez lata badali siłę wdzięczności i jej potencjał, by zwiększyć czyjś poziom szczęścia.


Uczestników jednego badania poproszono, by przez pewien czas zapisywali codziennie trzy rzeczy, za które są wdzięczni. Po kilku dniach zapiski zaczęły się powtarzać. Trzeba więc było zmodyfikować zasady – w następnej turze Achor poprosił uczestników, by każdego dnia zapisywali trzy nowe rzeczy, za które są wdzięczni.


Już po 21 dniach osoby klasyfikowane jako umiarkowani pesymiści przesuwali się w górę skali do umiarkowanego optymizmu. Kontynuując ćwiczenie jeszcze dłużej – umiarkowany pesymista mógłby stać się znacznym optymistą. Codzienne ćwiczenia zadziałały!


Przekuj pomysł w czyn


Spróbuj przeprowadzić taki 21-dniowy eksperyment na sobie. Każdego dnia zapisuj trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny/-a. Pamiętaj, by co dzień wpisywać co innego, bez powtórek. Po 21 dniach zastanów się nad różnicą w swoich odczuciach. Czy masz w sobie więcej optymizmu? Odpowiedź prawdopodobnie będzie brzmiała: tak.


Niech optymizm będzie siłą napędową twoich pasji


Nauka postrzegania świata przez różowe okulary może dodać energii i mocy twojemu życiu. Takie codzienne ćwiczenia mogą być pomocne niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, który chce zwiększyć swoją produktywność i przyciągnąć nowych klientów, czy osobą, która ma zamiar przejść transformację fitness.


Szczęście i optymizm są zaraźliwe. Dziel się swoim optymizmem z innymi, a odkryjesz potęgę pracy zespołowej. Otaczaj się innymi, którzy również praktykują na co dzień optymizm, a razem osiągnięcie w 2019 r. wszystkie swoje cele.

Powiązane produkty