Sila pozitívnych afirmácií

Winston Churchill raz povedal, že „pesimista vidí ťažkosti v každej príležitosti, kým optimista vidí príležitosť v každej ťažkosti.“ Optimizmus je kľúčovým hnacím motorom úspechu a môže byť rozdielom medzi dosiahnutím cieľov alebo im zostať vzdialený.


V skutočnosti ľudia, ktorí majú vysokú mieru optimizmu, majú náchylnosť na to, aby sa im darilo lepšie vo všetkých oblastiach života, od osobného naplnenia až po profesionálny úspech. Harvardský výskumník Shawn Achor, ktorý vystúpil na Forever Global Rally v roku 2018, ukázal, že pomocou cieľavedomej práce môžu tí, ktorí sú pravidelne označovaní ako pesimisti, stúpnuť na rebríčku a stať sa optimistami. 


Inými slovami, ak ste niekedy pesimista alebo niekto, kto má tendenciu vidieť vo veciach to najhoršie, alebo verí, že vždy sa stane to najhoršie, nie ste predurčený byť takýto navždy. Môžete trénovať svoj mozog, aby ste si vytvorili pozitívnejší pohľad na svet a aj na seba.


Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako začať s tréningom, je prostredníctvom pozitívnych afirmácií.  


Čo je to afirmácia?


Pozitívna afirmácia je konkrétna a detailná predstava vašich snov a túžob. Aby ste vyvolali zmenu vášho myslenia a vytvorili si pozitívnejší pohľad na seba a svet okolo vás, mali by ste jej venovať pozornosť každý deň. Ak ich budete správne používať, tak časom vám afirmácie môžu pomôcť dosiahnuť konkrétne ciele a priniesť do vášho života potrebnú pozitívnosť a vďačnosť.


Kľúčové spôsoby ako vám afirmácie môžu zlepšiť život:


  • afirmácie vnášajú optimizmus, ktorý vedie k duševnému a fyzickému zdraviu, ako aj k profesionálnemu úspechu

  • pomáhajú udržiavať vaše ciele v správnej perspektíve a aby zotrvali vašou prioritou

  • pomáhajú vám predstaviť si a uvedomiť si svoj potenciál


  • každodenné afirmácie vám pomáhajú vidieť seba a ostatných v pozitívnejšom svetle

  • zosúladíte sa s vašimi myšlienkami a budete schopní ovládať vašu negativitu


Ako fungujú seba-afirmácie


Ak ste predtým nikdy nevyskúšali afirmácie, seba-afirmácie sú skvelým spôsobom ako začať. Podľa najnovšej psychológie, takéto afirmácie môžu mať silný vplyv tým, že do vášho podvedomia posielajú pozitívne impulzy. Tieto pozitívne impulzy môžu skutočne prekonať alebo prepísať negatívne správy, ktoré ste si podvedome časom vryli do mozgu. Vyskúšajte seba-afirmácie na niekoľko dní, aby ste zistili, ako to ovplyvňuje váš život. 


Existuje niekoľko pravidiel, ktoré vám môžu pomôcť získať viac z vašich afirmácií:


1: Do svojej afirmácie uveďte svoje meno.   


2: Do svojej afirmácie uveďte svoje pocity. 


3: Do svojej afirmácie si dajte cieľ. 


4: Do svojej afirmácie si pridajte odmenu 


Afirmácie a vďačnosť  


Shawn Achor a jeho tím strávili roky skúmaním sily vďačnosti a jej schopnosti zvýšiť u ľudí úroveň šťastia. 


Účastníci štúdie boli požiadaní, aby si počas určitého obdobia, každý deň písali tri veci, za ktoré boli vďační. Po niekoľkých dňoch ľudia začali opakovať veci, ktoré napísali. Takže výskumníci to museli trošku pozmeniť. V ďalšom kole požiadal Achor účastníkov, aby si písali tri nové veci, za ktoré boli každý deň vďační.  


Po 21 dňoch sa tí, ktorí boli klasifikovaní ako pesimisti nízkej úrovne, dostali do miery optimistov nízkej úrovne. Pokračovaním tohto cvičenia dlhšie ako 21 dní, sa dokonca účastníci mohli posunúť na stupnici od nízkej úrovne pesimistov až po optimistu na vysokej úrovni. Táto každodenná prax fungovala!


Uveďte plán do akcie


Vyskúšajte tento 21-dňový experiment aj vy. Každý deň si napíšte tri veci, za ktoré ste vďační. Uistite sa, aby to boli každý deň tri nové veci, ktoré sa neopakujú. Po 21 dňoch uvidíte, aký budete cítiť rozdiel. Budete viac optimistický? Odpoveď znie, že pravdepodobne áno.


Nechajte optimizmus byť silou vašej vášne 


Naučiť sa pozerať na svet cez šošovku pozitivity môže váš život neuveriteľne naplniť. Či už ste vlastníkom firmy, ktorá sa snaží zvýšiť svoju produktivitu a prilákať viac zákazníkov alebo niekto, kto hľadá fitness transformáciu, tieto denné postupy vám môžu pomôcť. 


Šťastie a optimizmus sú nákazlivé. Rozšírte svoj optimizmus na ostatných a zistíte, aká je sila v tímovej práci. Obklopte sa ďalšími, ktorí tiež praktizujú optimizmus na dennej báze a spoločne dosiahnete všetky svoje ciele v roku 2019.

Súvisiace produkty