Pamiętając o fundamentach Forever


Pamiętam, kiedy zaczęliśmy Forever – nasz sukces był ogromny, a wzrost gwałtowny. Jednak, jak to zwykle w biznesie bywa, nie była to gładka podróż. Czasem na drodze zdarzają się wyboje, które zmuszają nas do zebrania sił, by przeć do przodu.


W Boże Narodzenie 1982 r., kiedy siedziałem z rodziną w domu, zadzwonił telefon. Poinformowano mnie, że na nasze plantacje aloesu w Teksasie przyszedł mróz i zniszczył cały aloes. Natychmiast poleciałem do południowego Teksasu, aby zobaczyć, co da się zrobić, mając nadzieję i modląc się, by zastana sytuacja nie była aż tak zła, jak mi powiedziano. Była. Nie mieliśmy aloesu. Skutki natychmiast stały się odczuwalne.


Niektórzy FBO odeszli, ale, co ważniejsze, inni pozostali. To był dla nas trudny czas. Rzuciliśmy wszystko na jedną szalę, by pozostać w biznesie i wiele nocy było bezsennych. Byliśmy jednak przekonani, że postępujemy właściwie. Podjęliśmy decyzję, że nie dopuścimy do podobnej sytuacji w przyszłości. Polecieliśmy na Dominikanę i kupiliśmy tyle ziemi, ile się dało. Zaczęliśmy sadzić aloes w jednej z najbezpieczniejszych stref klimatycznych na świecie. Teraz, oprócz tysięcy akrów w Republice Dominikany, mamy plantacje w Meksyku i Południowym Teksasie.


To była trudna lekcja. Jednak to właśnie w najtrudniejszych chwilach stajemy się silniejsi i najbardziej się rozwijamy. Zapuszczamy korzenie, które nas wzmacniają i pomagają pokonywać wyzwania i przeszkody, jakie życie stawia na naszej drodze.Nauczyłem się, że rzetelne zasady i podstawowe przekonania nie mają „daty ważności”. Bycie miłym dla innych, honorowanie zobowiązań i traktowanie ludzi tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani, nigdy nie jest staroświeckie i nie wychodzi z mody. Wiem, że wielu z Was mogło nie słyszeć tej historii, bo dopiero niedawno dołączyliście do firmy. Bardzo się cieszę, że jesteście częścią naszej rodziny Forever, ale chcę, byście byli świadomi fundamentów, na których zbudowana jest firma. Forever zostało zbudowane na zasadzie wypłacania najwyższych możliwych premii, zapewnianiu skutecznych produktów najwyższej jakości i wzmacnianiu ludzi, by służyli innym.


W naszym biznesie nie ma drogi na skróty do sukcesu. Oczywiście, tempo osiągania poszczególnych pozycji może być różne, ale fundamentalne zasady są niezmienne i takie pozostaną w naszej dalszej podróży.


Nigdy nie zapominajcie, że jesteście częścią czegoś szczególnego: biznesu zbudowanego na wyborze trudnej drogi. Może ona nie być tak szybka, czy gładka jak byście chcieli, ale wierzcie mi, droga, na której trzeba zakasać rękawy i ciężko pracować, jest bogatsza, wspanialsza, bardziej satysfakcjonująca i trwalsza, niż możecie to sobie wyobrazić.


Forever Yours,


Rex Maughan 

Powiązane produkty