Vyhrňme si rukávy

Slyšeli jste někdy o tom, že disciplinované úsilí vám toho hodně přinese? Tímto poselstvím jsem se inspiroval nedávno, když jsem četl o 12letém chlapci, který žije se svou matkou a šesti sourozenci v Zambii. K čisté vodě a zdravotní péči se zde není snadné dostat a na cestě do školy chlapec každý den prochází kolem domů bez elektřiny či tekoucí vody. Navzdory problémům, kterým čelí jeho rodina, má v každém školním roce stoprocentní docházku! Dosáhnout jí je náročný úkol pro každého, natož pro někoho, kdo má problém každý den se do školy vůbec dostat.


Obtíže doma mu však ve vzdělávání nezabrání. Aby byl sytý a dokázal se soustředit na svůj dlouhý den plný učení, organizace Rise Against Hunger - Povstaň proti hladu mu každý den nabízí jídlo. Jídlo poskytuje i celé jeho rodině během školního týdne, aby chlapce odměnila za úsilí vzdělávat se, díky kterému se bude umět lépe poprat s výzvami, které mu život přinese. Jsem velmi hrdý na to, že jsme se zavázali zabalit během příštích dvou let 5 milionů jídel.


Tento příběh má hlubší význam a chtěl bych, abyste se nad ním zamysleli. Zmiňovaný chlapec prokazuje disciplínu ve svém každodenním řízení ve věku 12 let, kdy se od dětí neočekává, že budou nést velkou zodpovědnost, a neměly by vidět potíže, které přináší dospělost. Chlapcova vytrvalost přináší jeho rodině výživu a péči. Vzbudí se a projde náročnou cestu do školy, i když je to pro něj vzhledem k jeho zdraví nebo okolnostem náročné. Kolik znáte dospělých, kteří jsou šťastnější a každý den neprokazují takovou disciplínu? Nic není nemožné, když budeme usilovat o pokrok a pracovat na něm každý den.Možná nečelíme stejným potížím jako tento chlapec, ale v životě také máme problémy, jejichž překonání není jednoduché. Jsou překážkami v dosahování našich cílů a někdy kvůli nim dokonce podceňujeme náročnost jejich dosažení. Možná jsou to ambiciózní cíle, jako například zabalit našich 5 milionů jídel, nic však není nemožné, pokud budeme o pokrok usilovat a pracovat na něm každý den. Disciplínu vnímejme jako lezení po žebříku. S každou příčkou, kterou zdoláte - i když s výškou se může stupňovat náročnost - jste blíže k věcem, které chcete a potřebujete.


Víme, že díky důsledným krokům, které děláme oddaně a často, můžeme změnit svět. Stejně jako chlapec, který prokázal disciplínu v každodenní školní docházce, i my musíme být disciplinovaní, abychom dosáhli svých cílů. Najděte si během našeho 40. výročí trochu času a sledujte výjimečné úspěchy našich lídrů a společnosti od jejího založení. Věřím, že vás budou motivovat a pomohou vám udržet si disciplínu, abyste v roce 2018 a v následujících letech dosáhly všeho, po čem toužíte.


Navždy s vámi,
Rex Maughan

Související produkty