Stanąć na wysokości zadania

Czy słyszeliście, że zdyscyplinowane wysiłki wiodą do obfitych nagród? Ostatnio zainspirowało mnie to przesłanie, gdy czytałem o pewnym dwunastolatku z Zambii, mieszkającym z matką i szóstką rodzeństwa. Trudno tam o czystą wodę i opiekę lekarską, po drodze do szkoły chłopiec mija domy bez elektryczności i bieżącej wody. Mimo trudnej sytuacji rodzinnej, rok po roku kończy szkołę ze stuprocentową frekwencją! To niemałe osiągnięcie, zwłaszcza dla kogoś, dla kogo dotarcie do szkoły jest wyzwaniem.


Trudny los nie odbija się na edukacji chłopca. Pomaga mu Rise Against Hunger, zapewniając codzienny posiłek, by był odżywiony i mógł skupić się na lekcjach. Organizacja ta dostarcza też posiłki całej jego rodzinie, by nagrodzić jego zaangażowanie w zdobycie wykształcenie, które pomoże mu poprawić swój byt. Jestem bardzo dumny, że podjęliśmy się spakowania 5 milionów posiłków dla Rise Against Hunger w ciągu dwóch najbliższych lat.


Chciałbym, abyście zastanowili się nad głębszym znaczeniem tej historii. Na dwunastoletnich dzieciach nie powinna spoczywać taka odpowiedzialność i nie powinny być one świadome trudów dorosłości. Natomiast ten chłopiec swoimi codziennymi działaniami uosabia dyscyplinę. Jego wytrwałość zapewnia rodzinie jedzenie i opiekę. Co rano wstaje i pokonuje trudną drogę do szkoły, nawet gdy zdrowie lub okoliczności rzucają mu wyzwanie. Ilu znacie dorosłych, który nie mają w sobie dyscypliny, by stawiać się co dzień na miejscu, mimo że są w o wiele lepszej sytuacji?


Może nie jesteśmy w takiej samej niedoli jak ów chłopiec, ale też mamy w życiu trudności, które niełatwo przezwyciężyć. Tworzą one bariery odgradzające nas od celów, a czasem nie zdajemy sobie przez nie sprawy z tego, jak trudno naprawdę może być. Możemy sobie stawiać ambitne cele – takie jak nasze 5 milionów posiłków – i każdy z nich jest realny, pod warunkiem, że codziennie będziemy podejmowali wysiłki i działali na rzecz jego osiągnięcia. Skojarzcie dyscyplinę z wspinaniem się po drabinie. Każdy szczebel, który pokonacie – choć im wyżej jesteście, tym większym to może być wyzwaniem – zbliża Was do tego, czego pragniecie i potrzebujecie.


Wiemy, że dzięki wytrwałym, regularnym działaniom, wykonywanym z całego serca, możemy zmienić świat. Tak jak chłopiec, który idzie co dzień do szkoły, my też musimy ćwiczyć samodyscyplinę, jeśli chcemy osiągnąć swoje cele. Świętujemy 40. urodziny – przyjrzyjcie się przy tej okazji niesamowitym osiągnięciom naszych liderów i firmy od początku działalności. Mam nadzieję, że zmotywują Was one i pomogą osiągnąć wszystko, czego pragniecie w 2018 r. i kolejnych latach.


Dwa sposoby na wypracowanie dyscypliny w dawaniu:


1. Dokonuj comiesięcznej wpłaty na rzecz Forever Giving, by pomóc nam sfinansować posiłki, które w ciągu najbliższych dwóch lat będziemy pakować na całym świecie.


2. Dowiedz się, gdzie jest następna akcja pakowania posiłków lub jak możesz zorganizować własną, kontaktując się ze swoim biurem krajowym i deklarując udział w co najmniej dwóch sesjach pakowania posiłków w ciągu roku.

Forever Yours,
Rex Maughan 

Powiązane produkty