Zwolnij tempo z naturą


Dobrze wiadomo, że konsekwentna praca, czas i wytrwały wysiłek, wkładane w budowanie biznesu, przekładają się na większe osiągniecia. Rozumiem, że chcąc utrzymać dynamikę, zbyt często będziesz zerkać na telefon. Możesz mieć wrażenie, że ciągle jesteś w biegu i nie masz czasu złapać oddechu. Zdawać się może, że nic nie zwalnia tempa, a jednak natura ma swój unikalny sposób, by spowolnić dla nas czas.


Jako dziecko mieszkałem w Idaho i pamiętam chwile, gdy zamierałem, by obserwować wspaniałości otaczającej mnie przyrody. Uwielbiałem świeże powietrze i energię, którą czułem wpatrując się w bezkresny błękit nieba. To dzięki tym chwilom zrozumiałem i nauczyłem się szanować lekcje, których udziela nam natura – o wspólnocie, wolności i przeznaczeniu.


To niesamowite, jak małym można się poczuć będąc w lesie. Samotnie obserwowałem żyjące obok siebie ptaki, zwierzęta i owady, i słuchałem wiatru szumiącego w liściach drzew. Czułem się mały, ale wiedziałem, że jestem częścią większej całości. Tak jak ptaki, mrówki i drzewa, każdy z nas ma do odegrania swoją własną rolę w naszej wspólnocie. To co robimy, bezpośrednio wpływa na inne jej elementy. Dlatego wierzę, że ekologia i ochrona środowiska są ogromnie ważne.


Oczywiście symbolem wolności zawsze był dla mnie orzeł. Z zachwytem patrzyłem jak te majestatyczne ptaki rozpościerają skrzydła i bez wysiłku szybują po niebie. Tak jak one, musimy oderwać stopy od ziemi i rzucić się w przestrzeń, wierząc, że zyskamy wolność. Czasem chodzi tylko o tę wiarę – o to, by zostawić bezpieczny ląd i dać się nieść wiatrowi.


Jeśli kiedykolwiek byliście na łonie przyrody nad płynącą wodą, zwróciliście pewnie uwagę na naturalny prąd wodny. Mimo kamieni i innych przeszkód, woda nieustannie płynie, by dotrzeć do ostatecznego celu – może ogromnego, przejrzystego jeziora, a może do przepastnego oceanu. Parcie pod prąd nie jest łatwe, ale czasem próbujemy to robić – nie wierząc w siebie lub walcząc z przeznaczeniem. Musimy przestać się opierać i uwierzyć, że podążając za nurtem, dotrzemy w końcu do celu.


W przyszłym roku przyjeżdżacie na Global Rally do Dallas. Skorzystajcie z tej okazji, by odwiedzić któryś z amerykańskich ośrodków wypoczynkowych Forever Resorts i samemu doświadczyć lekcji, jakich udziela natura. Planując swój wyjazd, koniecznie zarezerwujcie pobyt w jednym z ośrodków. Macie ogromny wybór – są jachty mieszkalne na malowniczych jeziorach, spływy rzekami i spektakularne kaniony w Arizonie i Utah.


Znajdźcie czas, by wyjść na dwór i poszukać przygód. Zasłużyliście na to, by zwolnić trochę tempo, gdy już tu dotrzecie!


Forever Wasz,

Rex Maughan