KĻŪT PAR PROFESIONĀLU SLĒPOTĀJU

Alena Prochazkova dalās ar savu stāstu, kā viņa kļuva par tādu sportisti, kāda ir šodien.

Es domāju, ka mans lēmums bija galīgais, kad kļuvu par pasaules čempioni līdz 23 gau vecumam, sprinta distanču slēpošanā.

Es gribēju atkārtot rezultātus Pasaules kausā, senioru Pasaules čempionātā un Olimpiskajās spēlēs. Pasaules kausā man izdevās, senioru Pasaules Čempionātā mana labākā pozīcija ir 6-tā vieta. Un pilnīgi noteikti, mans treneris un mana ģimene ļoti palīdzēja ar lēmumiem un rezultātiem.

Tas faktiski sākās nedaudz agrāk, pēc pamatskolas sporta nodarbībās Banská Bystrica. Es tiešām ilgojos kļūt par starptautisko dalībnieku un piedalīties topa augšgala konkurencē Pasaules kausa izcīņā, Pasaules čempionātā un Olimpiskajās spēlēs. Es sapņoju par to. Es pabeidzu pamatskolu un saskāros ar lēmumu, vai man vajadzētu koncentrēties uz sportu vairāk. Es izlēmu par labu sportam, distanču slēpošana bija mana sirdslieta.

Es biju gatava sākt studijas sporta vidusskolā, bet ar tēvu mēs meklējām kaut ko augstāku, profesionālāku. Mans tēvs runāja ar treneri, organizēja tikšanos, pēc izbrauktiem testiem, es sāku strādāt ar viņu. Viņš atzina mani savā klubā, kurā es vēl joprojām esmu. Tas bija sākums manam ceļam uz mērķiem par kuriem sapņoju. Treneris pakāpeniski plānoja manu pielāgošanos sportam un tā rezultātā pastāvīgai sporta izaugsmei.
Jau vidusskolas laikā viņš uzstāja, lai piedalos starptautiskos konkursos un konkurēju ar labākajām sportistēm. Tajā laikā, tas izskatījās kā pārspīlejums, bet pamazām parādījās pirmie rezultāti. Pirmais bija Slovākijas Čempiona nosakums, tad panākumi starptautiskajās FIS sacensībās, vēlāk junioru sacensībās. Es sasniedzu savus lielākos panākumus šajā kategorijā 2007. gadā Pasaules čempionātā U23 sprintā klasiskajā tehnikā, es kļuvu par pasaules čempioni. Vēlāk es sāku sasniegt labākus pozīcijas augstākā līmeņa sacensībās; es biju uz uzvarētāja pjedestāla piecas reizes un 2009. gadā uzvarēju Pasaules kausā sprintā Whistler, Kanāda.

Kā tas notiek dzīvē, veiksme sekoja ar bargākiem noteikumiem. Es sāku slimot, kas pārvērtās par hroniskām slimībām. Es sāku domāt par manas daudzsološās sporta karjeras beigām. Tomēr mana mīlestība sportam uzvarēja un par spīti grūtajam ceļojumam, es nepadevos. Kopā ar treneri mēs meklējam veidus un iespējas, kā stiprināt savu novājināto imunitāti. Tolaik man daudz palīdzēja Forever produkti. Mans veselības stāvoklis ieguva pilnīgu stabilitāti, un es atkal sāku uzvarēt, atgirezos pasaules vadošajās top vietās.

Pasaules Ziemas olimpisko spēļu laikā Erzurum, Turcijā, es kļuvu par veiksmīgāko sportisti ar četrām uzvarām. Pasaules čempionāta laikā 2011. gadā Oslo, Norvēģijā, es ieguvu sesto vietu sprintā. Es sasniedzu vietu uzvarētāju pjedestālā Lahti, Somijā, 2013. gadā. Pēc pasaules čempionāta, kas bija 2014. un 2015. gadā, man arī izdevās nokļūt starp pasaules vadošajā topā ar 8. vietu šajā sporta disciplīnā un konkurēt ar sportistēm no Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, kas ir daudz labāk sagatavojušās, salīdzinot ar manu stāvokli. Lai arī neieņēmu uzvarētājas vietu, tā bija motivācija strādāt un censties sasniegt savu mērķi.


Alena Prochazkova
Global F.I.T. Team Sportiste