Stojte za svojimi obľúbencami

Podľa štúdie poprednej globálnej poradenskej agentúry McKinsey & Company je až za 50 percentami všetkých nákupov slovné odporúčanie. Táto štúdia sa viackrát opakovala a preukázala, že priamy predaj je životaschopnou metódou maloobchodného predaja, najmä ak sa robí správne.


Spotrebitelia sú čoraz imúnnejší voči reklame v masmédiách a spoliehajú sa na slovné odporúčania. Pri výbere produktov sa snažia spoznať názory iných ľudí. V inej štúdii sa dokonca zistilo, že reklama založená na slovnom podaní generovala dvojnásobný predaj ako platená reklama. Nie je to skvelá správa?


Sociálne médiá a blogy určujú, čo sa považuje za populárne a väčšina ľudí si danú vec nekúpi, kým si neprečíta recenzie. Porozmýšľajte o tom, ako sa dozvedáte o nových reštauráciách, o nových filmoch či o nových dovolenkových destináciách. Pýtate sa priateľov? Čítate recenzie? Ľudia najčastejšie objavujú nové produkty a veci na základe odporúčania. Máme veľké šťastie, že pôsobíme v odvetví, ktoré závisí práve od tejto činnosti. Stačí, ak to budeme robiť správne. Úspech v umení ktorým je úprimnosť. Zákazníci chcú mať pocit, že dostávajú rady, na ktoré sa môžu spoľahnúť, a informácie, ktoré vychádzajú z reálnych skúseností.


Rád hovorím ľuďom jednoduchú vetu: „Buďte produktom produktu.“ Vašou úlohou ako zástupcu spoločnosti Aloe Vera je ukazovať ľuďom, o čom vlastne sú naše produkty z aloe a ako môžu ľuďom zmeniť život. Ak sa sami rozhodneme, že naše produkty sú najlepšie, spravíme hlavný prvý krok k tomu, aby to zistili aj ostatní. Našou úlohou bude predať len to, čo sme sami vyskúšali a otestovali. Na začiatku si musíme vytvoriť na každý produkt vlastný názor a mať s ním vlastné skúsenosti.


Predaj a spotreba produktov na báze aloe vera stúpajú. Nie je to len najnovší trend – dopyt po produktoch pochádzajúcich z prírody, ktoré sú pripravované so zanietením a starostlivosťou, rastie rok čo rok. Je jasné, že ľudia vyhľadávajú spoločnosti, ktoré ponúkajú prírodnejšie, zdravé a veľmi kvalitné produkty, na ktoré sa môžu spoľahnúť. A my ako spoločnosť Aloe Vera sa vždy snažíme tento dopyt uspokojiť.


Rozhodli sme sa pestovať, vyrábať a dodávať naše produkty pomocou našich vlastných procesov a každý produkt, ktorý sa k vám dostane, je dôveryhodný. Vaše slovo ako ambasádora produktov a kvality, ktorá je výsledkom našej vertikálnej integrácie, je kľúčové pre podporu predaja a snahu pomáhať ostatným v objavovaní toho, čo im spoločnosť Forever ponúka. Toto sociálne podnikanie funguje vďaka tomu, že produkty používate, a takisto vďaka spôsobu, ako sa o ne delíte s ostatnými.


Používanie produktov je prvým krokom k budovaniu úspešného obchodu. Uverte im a staňte sa na ne odborníkom. Staňte sa ambasádorom Aloe a vytvorte si podnikanie, ktoré bude založené na vašich skúsenostiach s fantastickým sortimentom produktov spoločnosti Forever.


Usmievajte sa naďalej,


Gregg Maughan