Vianočné zmierenie

Na vianočný večer roku 1914 sa stala jedna neuveriteľná vec. Počas prvej svetovej vojny v zákopoch západného frontu sa udialo čosi zázračné. S prichádzajúcim večerom ustávala streľba a hluk bojov. Nemeckí vojaci si ozdobili malé stromčeky sviečkami a tak ako z nemeckej aj z anglickej strany zákopov začali znieť vianočné koledy. Bolo počuť dokonca aj hudobné nástroje a vojaci si odovzdávali vianočné vinše na oslavu sviatku.


Za denného svetla bolo vidieť nemeckých vojakov ako kráčajú cez „zem nikoho” aby mohli pozdraviť opozičné vojská. Volali „šťastné Vianoce” v jazyku ich nepriateľov a dokonca niesli aj darčeky na znak mierových úmyslov. Samozrejme, že toto najprv trochu prekvapilo anglické vojsko, ale čoskoro aj oni priniesli darčeky a potriasali si rukami s nepriateľom. Podľa niektorých zdrojov tam vraj prebehol aj priateľský futbalový zápas medzi oboma stranami Zamyslite sa nad tým, koľko životov sa zmenilo počas posledných zopár desaťročí len vďaka jednej malej rastlinke a sile vašej práce po celom svete. No tomuto dňu je vlastné niečo viac ako je Vianočné zmierenie. Znamená viac, či už oslavujeme Vianoce alebo Chanuku, alebo vyznávame iné náboženstvo. Tento deň ukazuje, že bez ohľadu na naše rozdielnosti je tu stále niečo, čo nás môže spájať a dokážeme nájsť cestu, ako dať bokom naše konflikty, trebárs aj len na krátku chvíľu, aby sme si pripomenuli, čo pre nás znamená pocit spolupatričnosti.


Som Forever (navždy) hrdý, že zažívam chvíle kedy Forever Busines Owneri zabúdajú na rozdiely, dávajú bokom svoj pôvod a vieru a spájajú sa jedným cieľom – zmeniť životy ľudí po celom svete. Forever je naša spoločná vec. Je to niečo, čo nás zjednocuje a pomáha. Dáva nám príležitosť urobiť niečo väčšie než si vieme predstaviť. Zamyslite sa nad tým, koľko životov sa zmenilo počas posledných zopár desaťročí len vďaka jednej malej rastlinke a sile vašej práce po celom svete. Je to oveľa viac ako len pomoc ľuďom viesť zdravší život, alebo získanie finančnej slobody. Mnohí z vás navyše venujú svoj čas a peniaze dobročinným organizáciám a pomáhajú vo svojich komunitách. Je obrovská sila v tejto jednote.


Veľmi dobrým príkladom tejto jednoty sú podujatia Forever. Jednoducho musíte vidieť tú zmes jazykov a kultúr. Keď prichádzam na javisko a vidím stovky rôznych zástav ako hrdo vlajú, tie pocity san a mňa priam valia. Odkiaľ niektorí z vás zohnali také obrovské zástavy? Ale všetky žarty bokom, je to ako scéna z nejakého filmu. A ešte jedna fantastická myšlienka, ktorá ma napadá keď pozerám na tie davy je, že sme všetci v tej jednej miestnosti len z jedného dôvodu – Forever.


Dúfam, že tento príbeh vianočného zmierenia vám prinesie pokoj a inšpiruje vás, aby ste prekročili svoje hranice, dali bokom rozdiely a spojili sa, aby sme spoločne urobili niečo dobré v tomto sviatočnom období. Keď budete sláviť v kruhu vašich rodín a vítať Nový rok nezabudnite, že ste Forever a vašou prácou pomáhate zjednotiť svet prostredníctvom lásky ku aloe a vierou v príležitosť.


Šťastné sviatky všetkým!

Gregg Maughan