Global Sosyal Network Ağı

Bizler için günümüzde pek çok anlatım ve iletişim kanalı mevcut. Bu kanalların hepsini bildiğimi iddia etmeyeceğim ancak torunlarım sayesinde tweet atmanın ne demek olduğunu ve FBO’larımız hakkında 10 dakikalık bir Instagram takibi sonrasında 10 saatlik bir yönetim toplantısından elde ettiğimden çok daha fazla bilgi elde edebileceğini biliyorum. Facebook ya da Snapchat kullanmanıza bile gerek kalmadan bu bilgiye ulaşırsınız. Teknolojiyi seviyorum ve bu durum bizim sektörümüz için de bir nimet olmuştur. Bu muhteşem teknolojiyi kurma ve kullanma cesareti gösteren dünyanın dört bir yanındaki akıllı kadınlar ve erkekler sayesinde artık milyonlarca insanın sesi duyuluyor.


İşimiz ve kişisel yaşamımız nedeniyle bu teknolojiyi kullanırken pek çok kişiyle karşı karşıya geliyor ve etkileşimde bulunuyoruz. Bu etkileşimler genel olarak hayatın bize sunduğunun en iyisidir ve şimdi bu deneyimleri ve gözlemleri bize sunulan sayısız yeni iletişim kanalı aracılığıyla başkalarıyla paylaşabiliriz. Yıllar önce her şey daha sınırlıydı. Bir hikaye anlatmak istediğimizde bunu fiziksel olarak bir fotoğraf ya da biraz şanslıysanız 35 mm bir slayt gösterisi ile yüz yüze yapardık.   


Yeni global erişim alanımızın genişliği nedeniyle ne söylediğimiz ve onu nasıl söylediğimiz ile ilgili çok dikkatli olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bir FBO olarak, yayınladıklarınız ya da ilettiklerinizin şirket ilkelerimize uygun olduğundan ama en önemlisi size uygun olduğundan emin olunuz. Bazen suç teşkil eden ya da rencide edici bir ileti ya da yorumla başa çıkılması konusunda bizden yardım talep ediliyor.  Genellikle bu tarz paylaşımlar kasıtlı olarak yapılmıyor ancak verdiği zarar gerçek ve kalıcı oluyor.


Bu yeni teknoloji yani global megafonun kullanımında mükemmel olacağımızı varsaymak pek gerçekçi olmayacaktır. Ancak bu konuda daha iyi olabileceğimizi düşünüyorum. Gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, aşağıdaki dört kuralı izleyecek olursak Forever’ın sanal alemini daha iyi bir yer yapacağımızdan eminim. Bunun alışılmışın dışında bir durum olduğunu biliyorum ama rencide olduğunuz ya da rencide ettiğiniz bir zamana dönüp baktığınızda eğer bu kuralları izlemiş olsaydınız bu durumu yaşamamış olacağınızı göreceğinizden eminim.


  • Gece yarısından sonra ileti paylaşmayınız ya da yorum yapmayınız.
  • Sinirliyken bir şeyler paylaşmayınız.
  • Yüz yüze iken söyleyemeyeceğiniz hiçbir şeyi paylaşmayınız.
  • Çerçeveletip çocuklarınızın duvarına asamayacağınız rahatlıkta hissettirmeyen bir şeyi paylaşmayınız.

Yukarıda saydıklarımız zor kurallardır ancak global erişim alanınızın büyüklüğü beraberinde global bir sorumluluk getirmektedir.


Olumlu bir eleştiri yazmak, bir kişinin sorusunu cevaplamak ya da yardımcı bir video paylaşmak için zaman ayırmadaki isteğiniz nedeniyle her birinize bu internet harikası için minnettarım. Size yani FBO’larımıza teşekkür ediyorum. Birbirinize karşı olan iyiliğiniz ve bağlılığınızın hiç bozulmadan kalmasına hayranım. Sizler dünyanın sahip olduğu kargaşa içinde her ülke, her kabile ve her kültür için birer umut ışığısınız. Aralıksız desteğiniz için size teşekkür borçluyum. Tıpkı benim gibi sıradan insanlara sıra dışı şeyler yaşatan olağanüstü şirketimiz Forever’a minnettarım.  


Mutlu paylaşımlar…


Daima Sizinle,
Rex Maughan


CEO, Forever Living Products