Globalna sieć społecznościowa

Mamy dziś tak wiele kanałów, przez które możemy się komunikować i wyrażać siebie. Nie będę udawał, że znam się na wszystkich, ale mam wnuki, więc wiem, co to tweet i że lepiej poznasz FBO stalkując go przez 10 minut na Instagramie, niż ja podczas 10-godzinnego spotkania zarządu! I to jeszcze zanim zajrzysz na Facebooka czy Snapchata. Uwielbiam technologię i doceniam jej znaczenie dla naszej branży. Głosy milionów ludzi są słyszalne dzięki temu, że mądrzy mężczyźni i kobiety z całego świata mieli śmiałość stworzyć i wcielić w życie fantastyczne technologie.


Nawigując przez życie zawodowe i osobiste komunikujemy się i „wpadamy” na mnóstwo ludzi. Nasze interakcje są zwykle najlepsze jakie mogą być – i teraz możemy dzielić się swoimi doświadczeniami i obserwacjami na niezliczonych nowych kanałach komunikacyjnych. Przed laty było więcej ograniczeń. Kiedy chcieliśmy opowiedzieć historię, musieliśmy zrobić to osobiście, ilustrując faktycznym zdjęciem, czy – ci bardziej zaawansowani – pokazem slajdów.


Przy obecnym globalnym zasięgu musimy pamiętać, by zachować pełną świadomość tego, co mówimy i jak to mówimy. Jako FBO proszę Was, by Wasze posty pozostawały w zgodzie z naszymi zasadami i, co najważniejsze, z tym, kim jesteśmy. Jesteśmy czasem proszeni o reakcję na post lub komentarz, który kogoś obraził – często było to działanie nieumyślne, ale sprawiony ból jest prawdziwy i trwały.


Nierealne jest założenie, że w korzystaniu z tego nowego, globalnego megafonu dojdziemy do ideału. Wydaje mi się jednak, że może być lepiej. Z moich obserwacji wynika, że cyberprzestrzeń Forever byłaby o wiele lepszym miejscem, gdyby każdy przestrzegał czterech zasad. Brzmią one niekonwencjonalnie, ale jestem pewny, że jeśli wspomnicie sytuacje, gdy poczuliście się urażeni lub to Wy uraziliście kogoś, uznacie, że można było tego uniknąć – gdyby zastosować te zasady.


  1. Nie publikujcie postów po północy.
  2. Nie publikujcie, gdy czujecie złość.
  3. Nie publikujcie nic, czego nie powiedzielibyście komuś w twarz.
  4. Nie publikujcie nic, czego nie moglibyście oprawić i powiesić na ścianie w pokoju dziecka.

To twarde reguły, ale z globalnym zasięgiem wiąże się globalna odpowiedzialność.


O tej porze, która w USA jest czasem dziękczynienia, jestem wdzięczny za cud internetu – za każdego z Was, za to, że poświęcacie swój czas, by napisać pozytywną recenzję, odpowiedzieć na czyjeś pytanie czy nagrać wartościowy film. Jestem wdzięczny Wam, naszym FBO. Wasza dobroć i wzajemne zaangażowanie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. W tym pełnym zgiełku świecie jesteście światełkiem nadziei w każdy kraju, narodzie i kulturze. Jestem wdzięczny za Wasze nieustanne wsparcie. Jestem wdzięczny Forever, naszej wyjątkowej firmie, która pozwala zwykłym ludziom, takim jak ja, doświadczać niezwykłych rzeczy.


Radosnego publikowania postów i radosnego dziękczynienia.Forever Yours,Rex Maughan
CEO, Forever Living Products

Powiązane produkty