Lídr ve vás

Podle odhadů odborníků na přežití dokáže průměrná osoba v kruté zimě a v nehostinných podmínkách And přežít přibližně dva dny. Nando Parado a jeho 16 přátel a spoluhráčů přežilo v Andách 72 dní, když se v roce 1972 zřítilo jejich letadlo. Inspirativní vítězství nad sérií událostí, které po pádu letadla následovaly, odhalují skutečnou sílu vůdcovství."Je to asi nejneuvěřitelnější příběh o vůdcovství, jaký existuje," uvedl Nando ve svém proslovu k dvanáctitisícového davu, který se shromáždil na akci Global Rally v Dallasu. "Víte proč? Protože všichni vůdcové zahynuli a lidé, o kterých si nikdo nemyslel, že mohou být vůdci, se jimi museli stát." Tato silná slova vycházejí z něčeho mnohem hlubšího - každý z nás má schopnost určovat svůj osud, každý z nás má schopnost vést ostatní.


Nandův příběh a podnikání pod značkou Forever nás učí, že vůdci se stáváme. Není to něco vrozené. Existuje mnoho lidí, na kterých v našich životech a při podnikání s obdivem hledíme a kteří vzbuzují dojem, že jsou rození lídři. Může se nám zdát, že tito mentoři, protektoři, přátelé či členové rodiny znají všechny odpovědi a že své vůdčí schopnosti nabyly mávnutím kouzelného proutku. Nebudu lhát, když řeknu, že pro některé lidi to opravdu může být snadnější. V podobné situaci, v jaké se ocitl Nando, když se všichni lídři v jednom okamžiku najednou ztratili, schopnost ostatních povstat hovoří o vyšší pravdě: že v každém z nás se ukrývá vůdce.


Každý z nás má schopnost přijímat rozhodnutí, které dokáží pohánět naše životy vpřed. Samozřejmě, můžeme se také rozhodnout, že počkáme. Pokud budeme čekat, dokud se budeme cítit spokojeně, dokud nedostaneme všechny odpovědi nebo dokud nebude vyřešeno X jiných věcí, nemusíme nikdy naplno rozvinout svůj potenciál - nebo může být příliš pozdě. Může se nám zdát, že máme moře času, abychom splnili další cíl, udělali změnu ve svém životě nebo dokonce se vybrali na dovolenou na vysněné místo - tento čas však může uplynout mrknutím oka. Čas plyne rychle a věci se mohou změnit stejně rychle jako v případě letadla, které se zřítilo v Andách.


Nando Parrado zakončil svůj příběh, který nám vyprávěl na Global Rally, hlubokou myšlenkou: "Tím, že každý jeden den ve svém životě děláte to, co milujete, se stáváte tvůrci své budoucnosti." Nečekejte na tu správnou chvíli, dokud se stanete lídrem - raději si vytvořte vlastní cestu. Tato schopnost již ve vás existuje.


Navždy váš,
Rex Maughan