Proces ewolucji

Słyszeliście kiedyś, jak ktoś mówi, że mądrość jest równa czasowi? A może poznaliście kogoś, kto jest „nad wiek mądry” lub kogoś, czyją wiedzę chcielibyście posiąść, gdyby tylko czas Wam na to pozwolił. Korelacja między czasem a wiedzą jest dość oczywista. Więcej czasu poświęconego na naukę powinno być jednoznaczne ze zwiększeniem wiedzy. Ja jednak sądzę, że nawet w przypadku najmądrzejszych ludzie, znaczenie ma jedynie to, jak ich wiedza jest wykorzystana w praktyce. Nie bez przyczyny tak często mówi się kolokwialnie, że „czyny mówią głośniej niż słowa”.


Dla wielu ludzi świętowanie 40 lat w biznesie może oznaczać, że staliśmy się mędrcami – w branży, w produkcji i uprawie aloe vera, czy budowaniu mocnego, sprawdzonego planu marketingowego. Jasne, z roku na rok wiedzieliśmy coraz więcej o tych zagadnieniach, ale bezrefleksyjne bazowanie na tej mądrości byłoby marnowaniem cennych lat.


Jedną z rzeczy, z których jestem najbardziej „Forever Proud - dumny Forever” jest fakt, że jako firma nigdy nie polegaliśmy wyłącznie na sukcesach z przeszłości. Wykorzystujemy w praktyce każde zdobyte ziarno mądrości. Z każdej lekcji wyciągamy naukę, by stać się silniejszymi. Każdy sukces, za który jesteśmy wdzięczni, wyznacza dalszy kierunek.


W naszych zakładach wytwórczych myślimy perspektywicznie. Nie tylko wyciągamy wnioski z dotychczasowych doświadczeń, ale wiemy, że w dalszej drodze będzie nas wzmacniać tylko stałe pogłębianie wiedzy w swojej dziedzinie. Nasz zarząd i zespół ds. rozwoju biznesu stale doskonalą plan marketingowy, by struktura wynagrodzeń pozostała nowoczesna i dodają korzyści, które pomogą naszym Forever Business Owners.


Zmiany i postęp możliwe są tylko wtedy, gdy poświęcisz czas, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się nad tym, czego się nauczyłeś, zarówno dobrego jak i złego. Odnosi się to nie tylko do Forever, ale także każdego z Was. Czy pamiętacie swój pierwszy czek Chairman’s Bonus? Czy pamiętacie, co czuliście po realizacji kwalifikacji Global Rally lub Eagle Managers Retreat? Przypomnijcie sobie, jak ciężko pracowaliście na odznakę Managera i jak dumni byliście w chwili, gdy Wam ją wręczano.


Drogę do tych osiągnięć znaczyły także te chwile, kiedy coś Wam się nie udało, kiedy wątpiliście w swoje możliwości, kiedy sytuacja zdawała się Was przytłaczać. Ale to właśnie dzięki nim staliście się mądrzy, to one były najciemniejszą lekcją, podczas której nauczyliście się o sobie najwięcej. Osoba, która zyskała mądrość, ma dwie drogi do wyboru: samozadowolenia lub ewolucji.


40 lat obecności na rynku nie oznacza, że możemy spocząć na laurach. To niebezpieczna droga do stagnacji i zagrożenie dla naszej misji pomagania ludziom na całym świecie wyglądać i czuć się lepiej. Oczywiście, nasza historia obfituje w fantastyczne chwile, wielkie osiągnięcia i sukcesu, ale nigdy na tym nie poprzestaniemy. Przeciwnie, wykorzystamy to, czego się nauczyliśmy jako inspirację na kolejne 40 lat Forever. Zachęcam każdego z Was, byście zrobili to samo!


Forever Wasz,


Rex Maughan