Nagrody dawania

Nasi Eagle Managerowie właśnie wrócili z wyprawy życia. Ci z Was, którzy nigdy nie płynęli po otwartych wodach – czy to na małej łódce, czy ogromnym statkiem – tracą coś naprawdę niesamowitego! Kiedy myślę o tym, czego doświadczyły nasze Orły – wiatru owiewającego twarze i smaku słonej wody w powietrzu – myślami wracam do bardzo szczególnych chwil w moim życiu.


Kiedy miałem 20 lat, wyruszyłem w podróż do miejsca, które stało się bardzo bliskie mojemu sercu: na wyspy Samoa. Przez dwa tygodnie żeglowaliśmy po otwartych wodach. To, co zaczęło się jako ochotnicza misja do miejsca tak odmiennego od mojego domu, obudziło we mnie pragnienie poznawania innych kultur oraz, w jeszcze większym stopniu, pasję dawania.


Zostawiłem wtedy na Samoa kawałek serca i w następnych latach wielokrotnie tam wracałem. Dane nam było odrestaurować dom słynnego pisarza Roberta Louisa Stevensona i przekształcić go w muzeum – do dziś jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych Samoa. Zdołaliśmy również uchronić tamtejsze tereny przed wycinką, by więcej ludzi mogło odwiedzać i podziwiać te piękne wyspy. Przez lata z dumą braliśmy udział w niezliczonych innych samoańskich projektach.


Często jestem pytany: „Cóż takiego miało w sobie Samoa, że na całe życie zauroczyło młodego człowieka?” Jest wiele odpowiedzi na to pytanie, by wymienić choćby ludzi, kulturę i jedzenie. Jednak sednem jest to samo, co zawsze podsycało moją pasję w Forever – to szansa, by dać coś od siebie i wywrzeć pozytywny wpływ.


Wielu z Was miało okazję zaangażować się w jedno z licznych przedsięwzięć Forever i Forever Giving. Nasza ubiegłoroczna kampania Pack for Phineas w RPA nie przestaje budzić mojego podziwu. Zebraliśmy dla mieszkańców Soweto więcej ubrań i zabawek niż mogliśmy marzyć, wywierając na tę społeczność wpływ o wiele trwalszy niż nasza tam wizyta. Wiem, że w ciągu mijającego roku wiele krajów zorganizowało akcje pakowania posiłków dla Rise Against Hunger i pomogło nakarmić rodziny na całym świecie. Czy wiecie, że już znacznie przekroczyliśmy nasz cel 1 miliona posiłków w 2017 r.?


Takie wydarzenia są bardzo ważne, ponieważ dając coś od siebie, zyskujemy szansę, by dzielić się i wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. Czujemy empatię i lepiej poznajemy otaczający nas świat. Przekonałem się, że dawanie wzbogaca moje życie. Powodem, dla którego przed wielu laty nawiązałem trwającą całe życie więź z Samoa, w znacznej części było to, że tak bardzo otworzyła mi oczy.


Mam nadzieję, że w tych chwilach, gdy stoicie na pokładzie statku, na wycieczce, na którą zapracowaliście, gdy prowadzicie nowy samochód lub cieszycie się spokojnym popołudniem z rodziną, znajdziecie chwilę, by zadać sobie pytanie: co mogę dziś dać innym? Ponieważ, jak mówią, kiedy dajesz, otrzymujesz o wiele więcej.Forever Yours, 

Rex Maughan
CEO, Forever Living Products


Rex podzielił się swoją opowieścią o Samoa z tegorocznymi Eagle Managerami. Wysłuchajcie jego przesłania. 

Powiązane produkty