Odmena za darovanie

Naši manažéri úrovne „Eagle“ práve nedávno dostali svoju životnú príležitosť. Tí z vás, ktorí ešte neboli na otvorenom mori v malej alebo vo veľkej lodi – naozaj ste zmeškali veľa! 


Keď si spomeniem, čo zažili naši manažéri na úrovni „Eagle“ – fičanie vetra okolo uší a chuť slanej vody vo vzduchu – v myšlienkach sa vraciam k veľmi výnimočným chvíľam svojho života.   


Keď som mal približne 20 rokov, vybral som sa na cestu na miesto, ktoré mi veľmi prirástlo k srdcu: Samoa. Dva týždne sme sa plavili na otvorenom mori. Čo sa začalo ako dobrovoľnícka misijná cesta na miesto veľmi odlišné od môjho domova, prerástlo u mňa do túžby spoznávať iné kultúry. A nielen to, prerástlo to do túžby obdarúvať.


Mal som možnosť vrátiť sa na Samojské ostrovy niekoľkokrát a počas tých rokov som tam nechal kus svojho srdca. Mali sme to šťastie, že sme mohli obnoviť dom slávneho spisovateľa Roberta Louisa Stevensona a premeniť ho na múzeum, ktoré je ešte stále jednou z popredných samojských turistických atrakcií. Dokázali sme tiež ochrániť samojskú pôdu pred zalesnením, aby tak mohlo viac ľudí navštíviť a zažiť tieto krásne ostrovy. Je ešte veľa ďalších projektov, ktorých sme mali možnosť byť súčasťou na Samojských ostrovoch v uplynulých rokoch. „Moje zanietenie pre Forever: príležitosť niečo vrátiť a mať pozitívny vplyv.“ Často sa ma pýtajú: „Čo vás zaujalo ako mladého muža na Samoe a utkvelo v pamäti na celý život?“ Samozrejme, na túto otázku mám mnoho odpovedí: ľudia, kultúra, jedlo a mnohé ďalšie. Ale v konečnom dôsledku je to to isté, čo udržuje aj moje zanietenie pre Forever: príležitosť niečo vrátiť a mať pozitívny vplyv.


Mnohí z vás mali možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít spoločnosti Forever a Forever Giving. Naša kampaň „Balík pre Filipíny“ v Južnej Afrike ma ešte stále udivuje. Množstvo oblečenia a hračiek, ktoré sme vyzbierali pre ľudí v Sowete, prevýšilo všetky naše sny a zanechalo veľký dojem ešte dlho po našom odchode. Viem, že počas uplynulého roku mnohé z vašich krajín zorganizovali podujatia zamerané na darovanie potravín „Rise Against Hunger“ a pomohli mnohým rodinám na celom svete. Vedeli ste, že sme výrazne prekročili cieľ 1 miliónov jedál na rok 2017?


Takéto podujatia sú dôležité, pretože vrátením máme príležitosť zdieľať a podporovať tých, ktorí potrebujú pomoc, a súcitiť a učiť sa od okolitého sveta. Zistil som, že dávanie obohacuje život, a spojenie, ktoré som si vybudoval na Samojských ostrovoch pred mnohými rokmi, pokračuje najmä preto, že mi otvorilo oči.


Dúfam, že vo chvíľach, keď budete šoférovať svoje nové auto alebo sa tešiť z pokojného popoludnia s rodinou, venujete chvíľku tomu, aby ste sa sami seba opýtali, čo môžete dať dnes iným. Pretože, ako sa vraví, keď dávate, dostávate omnoho viac.  Navždy váš, 

Rex Maughan
CEO, Forever Living Products


Rex zdieľal svoj príbeh o Samoa s Eagle manažérmi. Pozrite si jeho video správu nižšie.