Sekrety sukcesu

W odpowiedzi na hasło „sekrety sukcesu” wyszukiwarka Google niemal natychmiast zwraca 93 miliony wyników. Co nas tak fascynuje w drodze do sukcesu innych ludzi, że jesteśmy tak chętni ją poznawać? Większość wyników z Google pokazuje, że choć ludzi sukcesu łączą pewne cechy, większość z nich bierze się z nastawienia, a nie z miejsca urodzenia czy okazji, jakie trafiły się po drodze. To prowadzi nas z powrotem do jednego z moich ulubionych powiedzeń Henry’ego Forda:


„Jeśli sądzisz, że potrafisz – masz rację. Jeżeli sądzisz, że nie potrafisz – też masz rację.”


Jedno z najczęściej zadawanych mi pytań brzmi: „Jaka jest tajemnica sukcesu w naszym biznesie?” Uważam to za naturalne pytanie – widzimy osiągnięcia innych i chcemy zrozumieć, co do nich doprowadziło, by móc to powielić.


Parę rzeczy przewija się we wszystkich moich rozmowach z liderami z całego świata. Najbardziej znaczącą z nich jest nastawienie. Jednak ludzi sukcesu łączy w naszym biznesie również kilka innych elementów. Nie wiem, że nazwałbym je „sekretami”, ale z pewnością SĄ to ważne etapy na drodze do sukcesu w naszym biznesie.


1. Zbuduj solidną bazę stałych klientów, dzięki doskonałej obsłudze i utrzymywaniu kontaktu.


2. Używaj produktów.


3. Bądź aktywny/-a 4 cc i pokazuj swojej grupie, jak robić to samo.


4. Co miesiąc sponsoruj.


5. Pracuj nad kwalifikacją do każdego z programów promocyjnych. Pełnią one rolę drogowskazów, gdy budujesz biznes. Zadaniem wszystkich odznak, Eagle Managera, Global Rally, Chairman’s Bonus i wszelkich lokalnych programów promocyjnych jest stawianie ci wyzwań i nagradzanie za ciężką pracę.


Praca nad każdym z tych obszarów biznesu LUB zaniedbanie któregokolwiek z nich może stanowić o różnicy między ogromnym sukcesem a minimalnym zwrotem za cenny czas i wysiłek. Prawdziwy jest brak tajemnego przepisu na sukces, a jego odniesienie wymaga ciężkiej pracy…, ale to sprawdzony plan.


Forever zostało zbudowane na fundamentalnej zasadzie, zgodnie z którą każdy, kto jest gotów ciężko pracować, może zrealizować swoje cele, a nasz plan marketingowy to mapa marszruty. Mamy szczęście, że w Forever sukces nie jest owiany tajemnicą, prawda?Forever Yours,

Rex Maughan
CEO, Forever Living Products 

Powiązane produkty