Czas tworzenia

Piszę ten list przygotowując się do wyjazdu na Global Leadership Team Summit w Andorze, gdzie zarząd firmy spotka się z największymi światowymi liderami, by dyskutować o biznesie Forever. To bardzo ważny czas i okazja, by omówić wszelkie kwestie, troski, oczekiwania i realia związane z pracą w terenie.


Rozmowy te zawsze budzą we mnie ekscytację na myśl o przyszłości. Nie zawsze stanowią wyliczankę triumfów, ale są kluczowe dla dalszego rozwoju naszej stale rosnącej firmy. Czasem rozmowy z liderami nie są łatwe, ale i tak je uwielbiam, ponieważ w końcu znajdujemy rozwiązania, pozytywy i robimy postępy.


Jako przedsiębiorcy czasami możemy czuć się przytłoczeni teraźniejszością. Myślimy tylko o tym, co jest złe lub wymaga naprawienia. Jednak takie deliberowanie nie zbliża nas do naszych celów. Nakręca tylko spiralę negatywności i zwątpienia.


Energii dodają mi te chwile z GLT, które pobudzają do czegoś nowego i ekscytującego dla naszych FBO. Pomysły, które wynikają z ożywionych rozmów i burzy mózgów, pomagają nam dochodzić do kreatywnych sposobów na ożywienie biznesu i dalszy rozwój w czterdziestym roku działalności. Dyskusje te są drogowskazami, które wskazują drogę do nowych miejsc i niezbadanych terytoriów.


Mam za sobą niezliczoną ilość rozmów z FBO i wiem, że są tylko dwa sposoby myślenia o czymś – negatywny lub pozytywny. Negatywne myślenie zawsze kończy się narzekaniem. Niezależnie od tego, czy dana osoba uważa, że coś się dla niej nie sprawdza, czy coś jej się po prostu nie podoba, rozmowa nigdy nie kończy się działaniem. Kiedy jednak FBO przychodzi do mnie z rozwiązaniem, mój umysł zaczyna pracować na najwyższych obrotach.


Pozytywne nastawienie prowadzi do dalszych możliwości. Robimy postępy. Kiedy spotykam się z GLT, staram się wnieść do dyskusji właśnie pogodne spojrzenie. Co możemy robić efektywniej? Co sprawi, że biznes będzie jeszcze lepszy? Nie chodzi o to, że teraz jest źle, ale o to, jak w przyszłości może być jeszcze lepiej.


Zachęcam każdego z Was, by wypracował taką samą mentalność. Podchodźcie do spraw z pozytywnym nastawieniem i patrzcie, jak wasz biznes rośnie.Keep Smiling,
Gregg Maughan

Powiązane produkty