Dziś, nie kiedyś

40. urodziny firmy coraz bliżej, a ja myślę o tym, że nie założyłem Forever ze świadomością, iż 40 lat później będzie działać w ponad 150 krajach, poprzez miliony niezależnych przedsiębiorców. Początkiem Forever było najzwyczajniej w świecie marzenie, tak samo jak w przypadku wielu Forever Business Owners. Co osiągniemy z naszym marzeniem, zależy tylko od nas samych.


Jest takie powiedzenie, oparte na prawie Parkinsona: „praca rozszerza się tak, aby wypełnić czas dostępny na jej ukończenie”.


Przekładając to na nasz język: jeśli powiesz sobie, że potrzeba roku, by dojść do pozycji Managera, wtedy faktycznie zajmie ci to rok. Jeśli powiesz sobie, że potrzeba trzech miesięcy – zajmie to trzy miesiące. Musisz zatem zadać sobie pytanie, jak bardzo chcesz osiągnąć swoje cele oraz ile pracy jesteś gotów/gotowa włożyć w ich realizację?


Jest to motywacja terminem. Poznałem wielu FBO na całym świecie i zawsze fascynowały mnie ich historie. Co sprawia, że odnoszą sukcesy? Co sprawia, że są unikalni? Jest jedna FBO, której historia podsyciła moje zainteresowanie tą teorią – historia, która doskonale ilustruje prawo Parkinsona.


Kiedy ta młoda matka odkryła szansę, wiedziała, że ma mało czasu, by dowieść opłacalności biznesu dla swojej rodziny. Jej motywacje codziennie przypominały jej, że musi zmienić życie, jakie wiedzie jej rodzina.


Nie chcąc, by rodzina dłużej cierpiała, postanowiła w ciągu kilku tygodni dowieść, że biznes działa. Nie chodziło tylko o zaangażowanie się w dotrzymanie tego terminu. Tą FBO kierowało poczucie pilności i przekonanie, że Forever to właściwa droga. Dała sobie sześć tygodni i faktycznie osiągnęła w tym czasie pozycję Managera. Co więcej, kierując się tymi samymi zasadami, po kilku latach dołączyła do zaszczytnego grona Global Leadership Team i całkowicie odmieniła swoje życie.


A wszystko to przez poczucie pilności, definiowanej jako coś ważnego, co wymaga natychmiastowego działania. Zastanówcie się, jak szybko chcielibyście zbudować dla siebie drugi dochód, zrezygnować z etatu, kupić nowy, niezawodny samochód czy móc sobie pozwolić na opłacenie dzieciom lepszej edukacji.


Czy jesteście gotowi poczynić ogromne postępy w biznesie? Bądźcie zmotywowani terminem i wzbudźcie w sobie to poczucie pilności, dzięki któremu zobaczycie, jak urzeczywistniają się Wasze marzenia.Forever Yours,
Rex Maughan
CEO, Forever Living Products

Powiązane produkty